РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000778238<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Царик І. О. 
Особливості перебігу хронічних ускладнень при латентному автоімунному діабеті дорослих / І. О. Царик, Н. В. Пашковська // Clinical Endocrinology and Endocrine Surgery. - 2021. - № 1. - С. 45-51. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Мета роботи - з'ясувати особливості перебігу хронічної хвороби нирок (ХХН) у хворих на латентний автоімунний діабет дорослих (latent autoimmune diabetes in adults (LADA)) у порівнянні з класичними типами цукрового діабету (ЦД). Обстежено 145 хворих на ЦД, з них 70 осіб з LADA, 40 - з ЦД 1 типу, 35 - з ЦД 2 типу. Усім пацієнтам визначали антитіла до декарбоксилази глютамінової кислоти і тирозин фосфатази. Особливості перебігу ХХН вивчали за даними анамнезу, клінічного обстеження, значеннями швидкості клубочкової фільтрації, мікроальбумінурії та співвідношення альбуміну та креатиніну в сечі. За даними анамнезу, діагноз ХХН у пацієнтів з LADA встановлено в середньому впродовж 3 років після маніфестації ЦД (у 30 % - у дебюті захворювання), тоді як у разі ЦД 1 типу - через 7,2 року, за ЦД 2 типу - через 1,9 року. Найчастіше у разі LADA реєстрували ХХН III стадії (у 49 % осіб). У більшості хворих визначено неальбумінурійний фенотип діабетичної хвороби нирок. За особливостями перебігу ХХН LADA посідала проміжне місце, поєднуючи ознаки обох основних типів діабету. Висновки: діагноз ХХН за LADA встановлюють набагато раніше, ніж у разі ЦД 1 типу, що свідчить про некоректність використання однакових рекомендацій щодо скринінгу цього ускладнення у зазначених пацієнтів. Відзначено переважання неальбумінурійного фенотипу діабетичної хвороби нирок у пацієнтів з LADA. У разі LADA ХХН потребує розробки особливих підходів до скринінгу, діагностики та лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-3 + Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24380 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського