РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000778377<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Труба Я. П. 
Віддалені результати хірургічного лікування гіпоплазії дуги аорти у новонароджених і немовлят / Я. П. Труба, О. С. Головенко, І. В. Дзюрий, О. О. Мотречко, В. В. Лазоришинець // Клініч. хірургія. - 2021. - 88, № 3/4. - С. 8-15. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - провести аналіз віддалених результатів реконструкції дуги аорти у новонароджених і немовлят на основі визначення факторів ризику летальності і повторних операцій. За період з 2010 по 2019 рр. у Національному інституті серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова НАМН України і Науково-практичному медичному центрі дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України 445 пацієнтам у віці до 1 року виконано реконструкцію дуги аорти при коарктації і гіпоплазії одного чи декількох її сегментів. У дослідження включені тільки пацієнти з двошлуночковою фізіологією і подальшою двошлуночковою корекцією. Хлопчиків було 284 (63,8 %), дівчаток - 161 (36,2 %). Медіана віку пацієнтів становила 0,7 міс [0,3; 2,7], медіана маси тіла - 3,7 кг [3,25; 4,59], медіана площі поверхні тіла - 0,23 м<^>2 [0,20; 0,27]. Основним методом діагностики вади та оцінки безпосередніх і віддалених результатів була ехокардіографія. Загальна летальність становила 3,3 %, госпітальна - 2,7 %, летальність у віддаленому періоді спостереження - 0,7 %. Період спостереження тривав від 1 міс до 9,4 року, у середньому (2,8 +- 2,5) року. Повторні втручання на дузі аорти було виконано у 47 (10,5 %) пацієнтів: у 12 - хірургічну повторну реконструкцію дуги аорти, у 27 - балонну ангіопластику, у 8 пацієнтів застосували обидва методи. Фактори ризику летальності після реконструкції дуги аорти у пацієнтів у віці до 1 року: вік пацієнтів на момент операції менше 0,9 міс, маса тіла менше 2,6 кг, тривала операція, наявність супутніх вроджених вад серця, залишкова гіпоплазія сегментів А і В дуги аорти. Фактори ризику повторних втручань: низькі маса і площа поверхні тіла, наявність гіпоплазії сегментів В і С дуги аорти перед операцією, залишковий градієнт тиску на дузі аорти більше 20 мм рт. ст., гіпоплазія будь-якого з сегментів дуги аорти після реконструкції. Висновки: хірургічне лікування гіпоплазії дуги аорти у новонароджених і немовлят ефективне, з добрими безпосередніми і віддаленими результатами. Анатомічна корекція повторної обструкції на рівні дуги аорти безпечна за допомогою як ендоваскулярних, так і хірургічних методів, з низькими показниками летальності та повторних втручань. Урахування виявлених факторів ризику летальності і повторних втручань на дузі аорти дозволяє покращити результати лікування гіпоплазії дуги аорти у пацієнтів у віці до 1 року.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.365.112

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського