РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000778443<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Домашенко М. Д. 
Розвиток альтернативних (чистих) джерел енергії: досвід ЄС / М. Д. Домашенко, В. Ю. Школа, М. Ю. Троян, В. С. Домашенко // Бізнес Інформ. - 2021. - № 4. - С. 48-53. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено європейський досвід з розвитку альтернативних (чистих) джерел енергії, виявлено проблеми і перспективи їх виробництва та споживання. Розглянуто переваги для країн від використання енергоносіїв нового покоління, серед яких: незалежність від країн - постачальників традиційної енергетики; забезпечення екологічного виробництва та споживання; захист оточуючого середовища та мінімізація ризику для клімату, здоров'я людей, біорізноманіття тощо. Наведено нормативні документи ЄС, а саме: Директива 2018/2001/ЄС про альтернативні джерела енергії як частина пакета "Чиста енергія для всіх європейців" та Національні плани в галузі енергетики та клімату (NECP) на 2021 - 2030 рр., в яких викладається, механізм виконання нових цілей на 2030 р. для альтернативних джерел енергії. У новій директиві встановлено обов'язкову мету щодо альтернативних джерел енергії для ЄС на 2030 р. (не менше 32 %), передбачено заходи для різних секторів економіки, транспорту та посилено критерії забезпечення стійкості біоенергетики. Перехід ЄС на використання біопалива пояснюється курсом сталого розвитку країн Європи у сфері енергетики й екології, станом економіки та загальною екологічною політикою держав. Наведено поділ на покоління біопалива, а саме: перше покоління, або звичайне паливо, - це паливо зі звичайних харчових культур, вирощених на орних землях; друге покоління - це біопаливо, виготовлене з різних видів біомаси; трете покоління виробляється виключно з водоростей; четверте покоління біомаси передбачає застосування біохімічних методів для уловлювання вуглецю. Встановлено, що виробництво біопалива може дати поштовх для відродження національної аграрної економіки, покращення стану навколишнього середовища, підвищення екологічної безпеки країни, а також сприяння розвитку логістичної інфраструктури країни.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.76

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського