РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000778448<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Савчин І. З. 
Вплив бар'єрів на диспропорційний розвиток регіонів: огляд і аналіз / І. З. Савчин // Бізнес Інформ. - 2021. - № 4. - С. 82-90. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Мета роботи - виокремлення й аналізування бар'єрів економічного розвитку України, формування теоретичної бази впровадження стратегії конвергентного розвитку з метою їх подолання в коротко- та довгостроковій перспективі. Проаналізовано вплив бар'єрів на диспропорційний розвиток регіонів, що, своєю чергою, несе негативні наслідки для конвергентного розвитку регіонів. Автором структуровано групи бар'єрів економічного розвитку регіонів України та наведено їх характеристику. Визначено бар'єри, які долаються найлегше, та бар'єри, подолання яких є складним навіть у довгостроковій перспективі. У ході дослідження виокремлено найбільш важливі бар'єри розвитку регіонів, а саме: ті, що виникають унаслідок дефіциту ресурсів; соціально-політичні та культурні; планування; організаційно-інституційні; пов'язані з поточним управлінням; повіязані з моніторингом і контролем. Наведено концепцію конвергентного економічного розвитку, спрямовану, зокрема, на подолання існуючих бар'єрів, що уповільнюють розвиток регіонів. Обгрунтовано актуальність детальнішого дослідження розвитку регіонів України в межах єдиної концепції конвергенції для уніфікації підходу щодо подолання впливу бар'єрів на диспропорційний розвиток регіонів. Доведено, що концепція конвергентного розвитку регіонів - це цілісне уявлення про рівноважний розвиток регіонів, що включає сукупність суб'єктів та об'єктів регіонального розвитку, систему узгоджених цілей і засобів їх досягнення, спрямованих на збалансування й узгодження показників розвитку та на подолання бар'єрів. Визначено, що необхідною умовою ефективної реалізації концепції конвергентного розвитку регіонів України є їх адаптивність - тобто здатність реагувати на нові вимоги та можливості, які виникають унаслідок інноваційного оновлення технологій, інновацій, модернізації менеджменту. Також доведено, що існує необхідність обмеження масштабів диспропорцій в економічному розвитку регіонів шляхом нівелювання бар'єрів розвитку, що є одним із основних завдань регіональної політики.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського