РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000778475<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зоідзе Д. Р. 
Еволюція підходів до управління ризиками в організаціях / Д. Р. Зоідзе, О. О. Губарєв // Бізнес Інформ. - 2021. - № 4. - С. 276-285. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження еволюції підходів до управління ризиками в організаціях. У результаті проведеного дослідження було визначено три наявні підходи: модель "Три лінії захисту" (2013 р.), модель "Три лінії" (2020 р.), "Динамічне управління ризиками" (2020 р.). Запропоновано розглядати модель "Три лінії захисту" як перехід від несистемного управління ризиками в організаціях до структурованого бачення цього процесу з чітким визначенням обов'язків ключових учасників. Розкрито переваги та недоліки цього підходу. До його переваг віднесено простоту та зрозумілість у використанні на практиці. Серед недоліків моделі визначено такі: занадто структурований підхід до управління ризиками в організаціях; занадто обережне ставлення до можливих ризиків; сумнівна універсальність моделі; недосконалість її структури. Визначено три напрями щодо можливого поліпшення моделі. Виявлено, що у 2020 р. з'явився оновлений підхід до управління ризиками в організаціях - модель "Три лінії". Проведене порівняння моделі "Три лінії захисту" з моделлю "Три лінії". Встановлено основні переваги нового підходу. Досліджено появу альтернативного бачення процесу управління ризиками та контролю за ними в організаціях на тлі нових суспільних викликів - "Динамічного управління ризиками". До переваг цього підходу віднесено його пріоритетні напрямки в управлінні ризиками в організаціях, а саме: управління ризиками з урахуванням їх наслідків, управління ризиками на основі дій, управління ризиками з орієнтацією на цифрові технології. З'ясовано відмінності між традиційними моделями та новітнім підходом. Встановлено, що кожен з трьох принципів новітнього підходу підвищив якість управління ризиками в організаціях, які стали учасниками опитування, проведеного компанією Gartner. Метою подальших досліджень у цьому напрямку має стати інституційне оформлення узгодженої взаємодії між двома напрямками сучасної моделі з управління ризиками та контролю за ними.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-99-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського