РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000778485<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кондрат О. Р. 
Використання кривих відновлення пластового тиску для визначення будови віддаленої зони пласта / О. Р. Кондрат, Н. М. Гедзик, В. О. Приходько // Розвідка та розроб. нафт. і газ. родовищ. - 2021. - № 2. - С. 32-42. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проєктування високоефективних систем розробки родовищ, їх контроль і керування потребують достовірної інформації про фільтраційноємнісні властивості та будову продуктивних пластів. До найбільш поширених та інформативних методів отримання інформації відносять гідродинамічні дослідження свердловин за кривими відновлення тиску (КВТ). Вони дають можливість дослідити будову та параметри віддаленої зони пласта на значній відстані від свердловини (десятки та сотні метрів), що дає змогу приймати обгрунтовані рішення в процесі розробки родовищ. Тому використання методів обробки КВТ з метою отримання максимуму інформації є надзвичайно актуальним для процесів видобування вуглеводнів. Гідродинамічні дослідження свердловин на неусталених режимах фільтрації є одним із потужних інструментів для оцінки стану продуктивного пласта, будови віддаленої зони пласта і оцінки потенціалу свердловини. Використання сучасних програмних засобів обробки результатів досліджень свердловин дозволяє отримати значно більше інформації з класичних результатів, уточнити уявлення про будову родовища та параметри продуктивних відкладів. Мета роботи - узагальнення світового досвіду щодо впливу віддаленої зони пласта на характер КВТ та її похідну при гідродинамічних дослідженнях свердловин на неусталених режимах фільтрації. Проведено аналіз існуючих публікацій, узагальнено досвід поведінки КВТ та її похідної для різних границь. Дослідження проведено з використанням програмного комплексу КАРРА Saphir, ліцензією на використання якої у навчальних цілях володіє ІФНТУНГ. Наведені методики обробки КВТ можуть бути використані для визначення параметрів та будови віддаленої зони пласта та прийняття на їхній основі ефективних рішень для регулювання розробки родовищ, а також під час створення геологічних моделей родовищ.


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського