РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000778517<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Фадєєнко Г. Д. 
Взаємозв'язок між кишковою мікробіотою та системним запаленням у пацієнтів з неалкогольною жировою хворобою печінки / Г. Д. Фадєєнко, І. Е. Кушнір, В. М. Чернова, Т. А. Соломенцева, О. Є. Гріднєв, Я. В. Нікіфорова, О. Г. Курінна // Сучас. гастроентерологія. - 2021. - № 3. - С. 5-12. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Мета дослідження - визначити взаємозв'язок між основними філотипами кишкової мікробіоти, маркерами системного запалення та ступенем стеатозу печінки у хворих на неалкогольну жирову хворобу печінки (НАЖХП) з метаболічними порушеннями. У дослідження було залучено 114 хворих на НАЖХП з надлишковою масою тіла та ожирінням і 30 осіб контрольної групи, які проходили обстеження на базі відділення гастроентерології та терапії і поліклінічного відділення Національного інституту терапії ім. Л. Т. Малої НАМН України. Середній вік обстежених хворих становив (<$E52,56~symbol С~11,70>) року. Проводили антропометричні вимірювання з розрахунком індексу маси тіла і визначенням відсотка вісцеральної жирової тканини (ВЖТ) за допомогою монітора складу тіла OMRON BF-511. Дтя виявлення дисфункції ВЖТ розраховували індекс вісцерального ожиріння за методом M. C. Amato. Визначення рівня C-реактивного білка (C-РБ) та фактора некрозу пухлини <$Ealpha> (ФНП-<$Ealpha>) проводили імуноферментним методом. Ступінь стеатозу визначали за коефіцієнтом затухання хвилі та зсувнохвильової еластометрії. Склад кишкової мікробіоти на рівні основних філотипів визначали шляхом ідентифікації загальної бактеріальної ДНК і ДНК Bacteroidetes, Firmicutes і Actinobacteria за методом кількісної полімеразної ланцюгової реакції в режимі реального часу. У хворих на НАЖХП виявлено статистично значущо підвищений рівень C-РБ і ФНП-<$Ealpha> у порівнянні з контрольною групою. Встановлено прямо пропорційний зв'язок слабкого ступеня між концентрацією C-РБ та ФНП-<$Ealpha> і вмістом Firmicutes (r = +0,24; p = 0,0029 та r = +0,17; p = 0,03 50 відповідно), обернено пропорційний і між рівнем C-РБ та кількістю Bacteroidetes (r = -0,29; p = 0,0003). Аналіз залежності співвідношення основних кишкових філотипів (Firmicutes/Bacteroidetes) від маркерів системного запалення у хворих на НАЖХП з різною активністю ВЖТ виявив підвищення величини співвідношення основних філотипів у міру збільшення активності ВЖТ. У групі хворих на НАЖХП з високою активністю ВЖТ зареєстровано максимальні значення цих показників. У групах з підвищеними показниками C-РБ і ФНП-<$Ealpha> відзначено зростання величини співвідношення Firmicutes/Bacteroidetes у порівнянні з групою з нормальними показниками маркерів запалення. У хворих на НАЖХП з високими градаціями стеатозу спостерігали суттєвіші зміни основних кишкових філотипів у бік підвищення вмісту Firmicutes. Висновки: виявлено залежність співвідношення Firmicutes/Bacteroidetes від маркерів системного запалення і активності ВЖТ. Максимальні значення індексу Firmicutes/Bacteroidetes відзначено у хворих на НАЖХП з високим індексом вісцерального ожиріння і ступенем стеатозу печінки та підвищеним рівнем C-РБ і ФНП-<$Ealpha>.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-2 + Р264.863 + Р252.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського