РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000778528<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дубенко О. Є. 
Діагностичне значення біомаркера мігрені - пептиду, пов'язаного з геном кальцитоніну / О. Є. Дубенко, А. Г. Черненко // Укр. неврол. журн. - 2021. - № 1/2. - С. 5-11. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити діагностичну значущість рівня пептиду, пов'язаного з геном кальцитоніну (CGRP), у плазмі крові як інструмента для диференційної діагностики мігрені з коморбідним болем у шиї та напруженням перикраніальних м'язів і цервікогенного головного болю. Обстежено 112 пацієнтів (84 жінки і 28 чоловіків) віком від 18 до 58 років, У 77 пацієнтів діагностовано епізодичну мігрень (у 17 з типовою аурою, у 60 без аури), у 35 - цервікалгію з рефлекторними м'язовотонічними синдромами та цервікогенним головним болем. Серед пацієнтів з мігренню у 42 мала місце супутня цервікалгія з м'язово-тонічною дисфункцією. Пацієнтів було розподілено на три групи: I - поєднання епізодичної мігрені з цервікалгією, II - епізодична мігрень, III - цервікалгія без мігрені. В усіх пацієнтів оцінювали інтенсивність болю за візуальною аналоговою шкалою, вплив мігрені на повсякденну активність і працездатність за шкалою MIDAS, опитувальником HIT-6, індексом інвалідності шиї. Контрольну групу для порівняння рівня CGRP у плазмі крові утворено із 30 клінічно здорових осіб. Вміст CGRP визначали у плазмі крові за допомогою методу імуноферментного аналізу з використанням принципу сендвіч-ELISA. У групі пацієнтів з поєднанням епізодичної мігрені з цервікалгією та цервікогенним головним болем у порівнянні з групою з ізольованою мігренню кількість днів з головним болем за останні 3 міс. була більшою (p << 0,001), вплив головного болю на повсякденну активність і працездатність за шкалою MIDAS і опитувальником HIT-6 - значнішим (обидва p << 0,001 та p << 0,001), кількість днів вживання комбінованих аналгетиків на місяць і більшою (p << 0,001). Плазмовий рівень CGRP був статистично значуще вище у пацієнтів з епізодичною мігренню у порівнянні з групою з цервікалгією без мігрені (p << 0,05), у яких він не відрізнявся від показника контрольної групи. Концентрація CGRP у плазмі крові була статистично значуще більшою у жінок, котрі страждали на мігрень у порівнянні з чоловіками (p << 0,001), але не відрізнялася за мігрені з аурою та без аури (p >> 0,05). Висновки: рівень CGRP у плазмі крові є достовірним діагностичним та диференційно діагностичним лабораторним біомаркером епізодичної мігрені. Наявність супутньої цервікалгії у пацієнтів з епізодичною мігренню суттєво впливає на концентрацію CGRP у плазмі крові та перебіг захворювання (збільшення кількості днів з головним болем за 3 міс. та днів з вживанням аналгетиків на місяць, зниження працездатності та повсякденної активності).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063.05-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського