РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000778757<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Юркевич М. М. 
Становлення та конституційний розвиток Турецької Республіки (ХХ - ХХІ ст.) : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / М. М. Юркевич; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів, 2021. - 20 c. - укp.

На основі історико-правового аналізу історіографічного знання, конституцій, конституційних законів, інших нормативно-правових актів та політико-правових документів, архівних документів, писемних джерел з'ясовано історико-правові закономірності й особливості становлення та конституційного розвитку Турецької Республіки у XX - на початку XXI ст. Становлення Турецької Республіки на початку XX ст. описано як результат низки історико-правових процесів, що ґрунтуються на загальних закономірностях державотворення. Серед таких - трансформація континентальних європейських та азійських імперій у суверенні національні держави, формування державних ідеологій на засадах націоналізму, конституціоналізація та демократизація монархій та формування модерних (сучасних) республік. Визначальною особливістю державності Туреччини є формування державотворчих і правових реформ згори вниз - від нечисленної еліти (найчастіше військових або бюрократії) до численного слабко організованого громадянського суспільства. Ця особливість обґрунтовано за допомогою аналізу державних (найчастіше конституційних) та правових реформ 20-х - 30-х, 60 - 80-х рр. XX ст., а також 20-х рр. XXI ст. Ці реформи розвинули специфічні історико-правові явища - турецький республіканізм та турецький конституціоналізм. Турецький республікалізм проголошує основну мету республіки - загальне благо громадян, а не особисті права окремих осіб. Радикалізація ідеї турецького республікалізму неодноразово приводила до монополізації влади політичними партіями, військовими та бюрократичними елітами. Зауважено, що розвиток турецького конституціоналізму показано як складову історико-правових процесів вестернізації, модернізації, євроінтеграції, екзогенним чинником яких з середини XX ст. стала європейська перспектива Туреччини, зокрема перспектива вступу в Європейський Союз. З'ясовано тенденції розвитку Турецької Республіки та турецького конституціоналізму. Для обґрунтування цих тенденцій здійснено порівняльний аналіз юридичної та фактичної конституції Туреччини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(5ТУЕ)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА450619 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського