РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000778853<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кондратюк А. С. 
Механохімічне одержання, будова, спектральні та функціональні характеристики модифікованих графенів, графеноподібних нітриду вуглецю і дисульфіду вольфраму : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.04 / А. С. Кондратюк; Національна академія наук України, Інститут фізичної хімії імені Л. В. Писаржевського. - Київ, 2021. - 20 c. - укp.

Розроблено способи механохімічного одержання графеноподібних напівпровідників C3N4 і WS2 та модифікованих графенів. За допомогою комплексу взаємодоповнюючих експериментальних методів з’ясовано вплив умов одержання вказаних матеріалів на їх будову, спектральні, електрохімічні властивості, а також на їх поведінку у процесах електрохімічного відновлення кисню, фотохімічного виділення водню з води, електрохімічного детектування біомолекул із близькими значеннями редокс потенціалу та генерування фотоструму в нанокомпозитах з електропровідними полімерами. На підставі проведених досліджень установлено можливість модифікування графену функціональними групами та допування атомами азоту або одночасно азоту та фтору шляхом взаємодії механохімічно генерованих у структурі механохімічно одержаного графену активних центрів відповідно з аліфатичними спиртами, аміаком або продуктами термічного розкладу фториду амонію. Виявлено, що наночастинки одержаних графенів характеризуються переважно моношаровою морфологією, а їх латеральний розмір залежить від природи використаного розшаровуючого агента. За допомогою раманівської спектроскопії показано, що модифікування графенів підвищує впорядкованість їх структури. З'ясовано, що допований азотом графен у реакції відновлення кисню за рахунок особливостей будови характеризується більш високими електрокаталітичними властивостями у порівнянні з графеном, одночасно допованим азотом і фтором (NF-GR). При використанні в електрохімічних сенсорах наявність у наночастинках одержаних графенів допуючих атомів зумовлює їх високу електрокаталітичну активність і селективність при визначенні концентрації одночасно присутніх у водному розчині біомолекул допаміну, аскорбінової та сечової кислот. Показано можливість механохімічного одержання графеноподібних напівпровідникових C3N4 і WS2. Виявлено, що переважно моношарова морфологія графеноподібного C3N4 забезпечує більш високий відновний потенціал, ефективніші розділення та перенесення фотогенерованих зарядів, що зумовлює його високу фотокаталітичну активність у реакції виділення водню з води під дією світла. Встановлено, що значне гасіння фотолюмінесценції заміщених поліпарафеніленвініленів (MEH-PPV або кополімеру SuperYellow) і збільшення величини фотоструму в їх гібридних нанокомпозитах із механохімічно одержаними 2D матеріалами зумовлено переносом фотогенерованих електронів із макромолекул електропровідних полімерів на наночастинки модифікованих графенів або графеноподібних MoS2 і WS2.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.1-1 + Г126.335

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА450681 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського