РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000779099<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Товкайло Я. М. 
Сопілкові практики в пастівницьких традиціях України (інструментарій, музика, виконавство) : автореф. дис. ... канд. мистецтвознавства : 17.00.03 / Я. М. Товкайло; Національна академія наук України, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського. - Київ, 2021. - 21 c. - укp.

Дисертацію присвячено дослідженню традиційних сопілкових практик пастівницьких регіонів України в їх історіографічному, господарському, етноорганологічному, структурно-типологічному та етнофонічному (народно- виконавському) аспектах. Охоплюється історіографія стану вивченості та збереженості традиції всього означеного періоду від початку XIX ст. і до наших днів. На матеріалах архівних даних, сучасних експедиційних записів провідних етноорганологів України та власного експедиційного набутку авторки фрагментарно подається основний вивірений масив транскрипцій пастушої сопілкової музики Українських Карпат, Волині і Полісся. Матеріал Центральної України та Слобідщини розглядається як рудиментарний. Загалом, проаналізована частина сопілкового інструментарію та виконуваної музики становить панорамно представницьку базу, достатню для констатації сопілкової традиції українців як найбільш архаїчного і найемблемнішого пласту українського традиційного інструменталізму, здатного конкурувати із подібними собі пастівницькими музично-комунікативними системами світу. Застосовані у дисертації сучасні системно-етнофонічні методи аналізу інструментарію та структурно-типологічна (парадигматична) й сонографічна методики аналізу сопілкових композицій, рівень запису, транскрипцій, фоно- і сонограм забезпечують сучасний науково-дослідницький та науково- реконструктивний процес якісним вихідним матеріалом. Це дозволяє зробити висновок про перспективу впровадження здобутків дисертації в сучасні форми сопілкового виконавства як на рівні навчально-виховної роботи з молодою генерацією українського суспільства, так і в сучасних науково-реконструктивних формах України, Європи та світу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.722.1-03(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА450719 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського