РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000779160<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ільків О. В. 
Проблеми регулювання речових прав в цивільному законодавстві України : автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.03 / О. В. Ільків; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів, 2021. - 32 c. - укp.

Визначено концепцію регулювання речових відносин в умовах оновлення (рекодифікації) Цивільного кодексу України. Обґрунтовано, на підставі аналізу норм українського законодавства, теоретичних напрацювань учених-цивілістів, диференціацію речових прав за різноманітними критеріями, визначено природу та правовий режим окремих речових прав, обґрунтовано розширення їх переліку. Нормативна база регулювання відносин власності та речових прав є сукупністю норм, які визначають правовий режим окремих речей та пов'язаних з ними правомочностей володільців речових прав. Встановлено, що сучасний етап розвитку приватних відносин характеризується зближенням концепцій речового та зобов’язального права. Пояснено, що реалізація правомочностей, які складають зміст права власності знаходиться в тісному взаємозв'язку з динамікою цивільних правовідносин. Здійснено перехід повноважень, які складають зміст суб'єктивного речового права до іншого суб’єкта, в рамках зобов’язального правовідношення. Окреслено, що використання матеріальних об’єктів і пов’язаних з ними речових прав, зумовило виникнення права довірчої власності. Зазначено, що довірчий власник здійснює повноваження володіння, користування, розпорядження в інтересах власника в межах, визначених змістом договору та положень закону. Акцентовано увагу на меті забезпечувальних речових прав компенсувати майнові втрати кредитора у разі невиконання боржником договірного зобов’язання. За результатами аналізу обгрунтовано іх речово-правову природу. Встановлено, що наслідком порушення суб'єктивних прав, які складають зміст речових відносин є застосування зобов’язальних або речових способів захисту. Визначено, що критерієм розмежування речових і зобов’язальних способів захисту майнових прав є правова природа цих відносин в контексті здійснення повноважень володіння, користування та розпорядження з врахуванням правових форм їх передання іншим особам. Визначено узалежність застосування речових чи зобов’язальних способів захисту (або їх поєднання) від характеру та виду правопорушення та його негативних майнових наслідків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА450804 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського