РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000779162<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Левицька М. К. 
Культурно-мистецька діяльність Луки Долинського у контексті церковно-релігійних процесів кінця ХVІІІ - початку ХІХ ст. : автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / М. К. Левицька; Національна академія наук України, Інститут українознавства імені І. Крип'якевича, Інститут народознавства. - Львів, 2021. - 38 c. - укp.

Досліджено творчу біографію львівського митця Луки Долинського в контексті його діяльності для унійної церкви кінця XVIII - початку XIX ст. та визначено внесок митця у трансформацію релігійно-мистецької традиції українського іконопису. Розглянуто головні мистецькі проекти Л. Долинського у світлі важливих церковно-релігійних процесів, як усередині унійної церкви, так і в міжконфесійному контексті Львова кінця XVIII - початку XIX ст. Проаналізовано теологічні та художні особливості оздоблення унійних церков, ініційованого та патронованого унійними ієрархами та духовенством. Окреслено та проаналізовано особливості діяльності Л. Долинського для чину св. Василія Великого (у Почаєві та Львові). Запропоновано трактування головної ідеї розпису в підкупольному просторі, що містив зображення отців Східної та Західної церкви, як утвердження ідеї відновення церковної єдності обох гілок християнства. Обґрунтовано концепцію первісної ідейної програми оздоблення Успенської церкви Почаєва, пов'язаної із сакральною топографією чудотворного місця та паломницькою роллю святині. З'ясовано, що тематична релігійно-мистецька програма першого великого проекту Л. Долинського, яким було внутрішнє оздоблення собору Св. Юра, узгоджувалася і обумовлювалася замовником в особі єпископа. Виділено основні пункти цієї програми та визначено комплексність унійного богословсько-мистецького синтезу. Розкрито тезу про специфіку семантичних і візуальних конотацій образу св. Юрія Змієборця, увічненого на фасаді та в інтер'єрі собору, як своєрідного символу "унійного тріумфалізму" епохи Л. Шептицького. Опрацьовано публікації, архівні та візуальні джерела, вирізнено основні етапи професійної біографії Л. Долинського, висвітлено її маловідомі сторінки й окреслено стосунки митця із середовищем духовенства у контексті розвитку унійної церкви кінця XVIII - початку XIX ст. Реконструйовано канву професійних та особистих стосунків Л. Долинського.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)51/57-7 + Э377.109(477.83/.86)-04-9"17/18" + Щ146.563(4УКР)5-8 Долинський Л.

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА450806 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського