РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000779218<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лис О. Г. 
Адміністративно-правове регулювання інклюзивної освіти у закладах дошкільної освіти в Україні : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. Г. Лис; Запорізький національний університет. - Запоріжжя, 2021. - 20 c. - укp.

Здійснено теоретичне узагальнення та подано нове вирішення важливого наукового завдання, що полягає у формуванні цілісної концепції адміністративно-правового регулювання інклюзивної освіти в закладах дошкільної освіти в Україні. Доведено, що важливим аспектом адміністративно-правового регулювання інклюзії в закладах дошкільної освіти є інклюзивна освіта, яка є основним інструментом включення дитини з особливими освітніми потребами та дитини з інвалідністю в різні сфери життєдіяльності суспільства й держави. Сформульовано авторську дефініцію поняття "інклюзивна дошкільна освіта" як спеціальний вид освіти для дітей з особливими освітніми потребами та дітей з інвалідністю з використанням специфічних психолого-педагогічних та адміністративних засобів із метою забезпечення соціалізації й інтеграції таких дітей у вітчизняний освітній простір. Удосконалено понятійно-термінологічний апарат сучасної юридичної науки щодо визначення понять "інклюзивна освіта (навчання)", "інтегрована освіта", "безбар’єрне середовище", "адміністративно-правове регулювання інклюзивної освіти". Охарактеризовано основні моделі інклюзивної освіти: сегрегаційну, інтеграційну та інклюзивну. З огляду на це запропоновано оптимізацію умов діяльності закладу дошкільної освіти в реалізації інклюзивної освіти, що забезпечує можливість динаміки та варіативність освітніх програм. Інклюзивну освіту досліджено крізь призму феноменологічно-гуманістичної парадигми як нової теорії корекційно-розвиткової освіти дітей з особливими освітніми потребами та дітей з інвалідністю у сфері дошкільної освіти в Україні. Визначено основні напрями з реалізації інклюзивної освіти, зокрема: нормативно-правовий, кадровий, науково-методичне забезпечення, моделювання освітнього простору в дошкільній освітній установі, створення безбар'єрного середовища тощо. Наведено характеристику адміністративно-правового статусу суб'єктів освітнього процесу щодо прийняття адміністративних рішень. Удосконалено положення нормативно-правової бази, що регламентують питання освіти дітей дошкільного віку з порушеннями психофізичного розвитку. Уточнено основні завдання державної політики України в галузі реалізації права на освіту дітей з особливими освітніми потребами в контексті основних вимог Болонської системи освіти щодо інклюзивної освіти. При цьому за основу взято Базовий компонент дошкільної освіти, що є державним стандартом дошкільної освіти в Україні. Зроблено висновок про те, що в сучасних умовах запровадження інклюзивного навчання в закладах дошкільної освіти в Україні важливими є зусилля вчених-юристів і педагогів-практиків, спрямовані на розроблення психолого-педагогічних та організаційно-управлінських основ дошкільної інклюзивної освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)132.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА450730 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського