РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000780034<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Луцька Н. М. 
Технічні аспекти інтеграції відкритих онтологічних баз знань із сучасними автоматизованими системами управління / Н. М. Луцька, Л. О. Власенко, О. М. Пупена // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2021. - 27, № 1. - С. 7-21. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Рушієм Індустрії 4.0 є інформаційні системи та автоматизовані системи ерування, які базуються на обробці великої кількості даних. Інформація є, по суті, паливом для цього рушія. У той же час навіть у сучасній WEB-павутині часто важко знайти потрібні дані серед множини інформації. Традиційні пошукові системи не завжди надають можливість провести пошук специфічних або повних даних, тому останнім часом активно розвивається онтологічний підхід побудови інформаційних пошукових систем засобами семантичного Web (Semantic Web). Це є актуальним і для сучасних автоматизованих систем управління та систем Інтернету речей. Онтолого-орієнтовані технології створюють для таких систем нові можливості, якими можна користуватися вже зараз, застосовуючи ті самі ресурси семантичного Web, оскільки в їх основі чітке структурування даних і відношень і залежностей між частинами інформації. Висвітлено питання інтеграції відкритих онтологічних баз знань у сучасну автоматизовану систему управління, що побудована на основі концепції промислового Інтернету речей IIoT. Як онтологічна база знань використовується Wikidata, а як засіб розробки та виконання для пристроїв Ege-gateway в структурі IIoT - середовище Node-Red. Наведено основні компоненти Semantic web, такі як RDF, OWL та SPARQL. На прикладі відкритої онтологічної бази знань Wikidata наведено особливості її роботи та сформовано 4 SPARQL-запити різного вмісту: текстового, графічного та географічних координат. Для демонстрації можливостей реалізовано простий приклад формування SPARQL-запитів у середовищі розробки Node-Red. Наведено програму та результат її виконання через протокол НТТР. У НТТР-відповіді вилучається корисна інформація, що направляється на сторінку візуалізації результатів Node-RED Dashboard. Отже, наведені приклади ілюструють можливості використання Semantic Web при автоматизованому пошуку даних в Інтернеті, зокрема в популярній безкоштовній базі даних Wikidata. Чітке структурування та ідентифікація інформації суттєво покращує роботу з неоднорідними джерелами даних, забезпечує багаторазове використання інформації в різних запитах, що забезпечує "читабельність" Інтернет-даних автоматизованою системою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.253

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського