РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000780057<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Солован М. М. 
Електричні та фотоелектричні властивості гетеропереходів MoOx/n-Cd1-xZnxTe / М. М. Солован, А. І. Мостовий, Г. П. Пархоменко, В. В. Брус, П. Д. Мар'янчук // East Europ. J. of Physics. - 2021. - № 1. - С. 34-42. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено результати досліджень оптичних та електричних властивостей напівпровідникових гетеропереходів MoOx/n-Cd1-xZnxTe виготовлених нанесенням плівок MoOx на попередньо поліровану поверхню пластин n-Cd1-xZnxTe (розміром <$E5~times~5~times~0,7> мм<^>3) в універсальній вакуумній установці Lеybold - Heraeus L560 за допомогою реактивного магнетронного розпилення мішені чистого Mo. Такі дослідження мають велике значення для подальшої розробки високоефективних приладів на основі гетеропереходів для електроніки й оптоелектроніки. Виготовлені гетеропереходи MoOx/n-Cd1-xZnxTe володіють великою висотою потенціального бар'єра (ПБ) за кімнатної температури (<$E phi sub 0~=~1,15> еВ), яка значно перевищує аналогічний параметр для гетеропереходу MoOx/n-CdTe (<$E phi sub 0~=~0,85> еВ). Експериментально визначений температурний коефіцієнт зміни висоти (ТКЗВ) ПБ становив <$E d( phi sub 0 ) "/" dT~=~-8,7~cdot~10 sup -3> еВ/K, даний параметр більший у 4 рази від ТКЗВ ПБ для гетероструктур MoOx/n-CdTe. Більше значення висоти ПБ гетеропереходу MoOx/n-Cd1-xZnxTe обумовлене формуванням електричного диполя на гетерограниці, через збільшення концентрації поверхневих станів в порівнянні з гетероструктурою MoOx/n-CdTe, а це очевидно пов'язано з наявністю атомів цинку в області просторового заряду та на металургійній межі поділу гетерограниці. В гетеропереходах MoOx/n-Cd1-xZnxTe домінуючими механізмами струмопереносу є генераційно-рекомбінаційний і тунельно-рекомбінаційний за участі поверхневих станів і тунельний при прямому зміщенні та тунелювання при зворотньому зміщенні. Встановлено, що гетеропереходи MoOx/n-Cd1-xZnxTe, які володіють такими фотоелектричними параметрами: напруга холостого ходу Voc = 0,33 В, струм короткого замикання Isc = 1,2 мА/см<^>2 і коефіцієнт заповнення FF = 0,33 за інтенсивності освітлення 80 мВт/см<^>2 є перспективними для виготовлення детекторів різного типу випромінювань. Виміряний і досліджений імпеданс гетеропереходу MoOx/n-Cd1-xZnxTe за різних зворотніх зміщень, що надало змогу визначити розподіл густини поверхневих станів і характеристичний час їх перезарядки, які зменшуються у разі зростання зворотного зміщення.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.27 + В379.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського