РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000780058<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Usov V. 
Elastic properties of alloy ZE10 sheets evaluation by Kerns texture parameters = Оцінка пружних властивостей листів сплава ZE10 за параметрами текстури Kerns / V. Usov, N. Shkatulyak, E. Savchuk, N. Rybak // East Europ. J. of Physics. - 2021. - № 1. - С. 43-49. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.

Досліджено сплав ZE10 магнію з добавками рідкісноземельних металів, які сприяють кращій формозміні сплаву. Листовий матеріал після прокатки зазвичай випрямляють на роликових правильних машинах для зняття залишкових напружень і поліпшення площинності. В процесі правки метал піддається знакозмінної деформації вигином. Не дивлячись на незначну деформацію в процесі правки, в металі відбувається помітні зміни структури, кристалографічної текстури та, як наслідок, фізико-механічних властивостей, що часто не враховується в подальшому. Модуль пружності є важливим параметром, наприклад, при виробництві виробів за допомогою гнуття. Проведено оцінку модуля пружності листів магнієвого сплаву ZE10 за трьома основними напрямками. Вихідний лист отримано шляхом екструзії злитка, подальшим вальцюванням у поздовжньому напрямку та наступним вальцюванням зі зміною напрямку вальцювання на 90<^>o після кожного проходу в поєднанні з нагріванням до 350 <^>oC. Вихідні листи в подальшому піддавалися знакозмінному вигину. Проведено оцінки модулів пружності вихідного листа, а також листів після 0,5, 1,0, 3,0 і 5,0 циклів знакозмінного вигину. Використано параметри текстури Кернса, розраховані зі зворотних полюсних фігур та знайдено пружні постійні монокристала сплаву ZE10. Максимальне відхилення розрахункових і експериментальних значень модуля пружності не перевищувало 5,2 %. Встановлено сильні кореляційні зв'язки та квадратні рівняння регресії між значеннями модуля пружності, механічних характеристик (межа міцності, межа плинності, відносне подовження), з одного боку, і згаданими вище параметрами текстури Кернса, з іншого боку. Коефіцієнти надійності апроксимації склали 0,76 - 0,99.


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.206.21

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського