РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000780074<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Sukhova O. V. 
Effect of Ti, Al, Si on the structure and mechanical properties of boron-rich Fe - B - C alloy = Вплив Ti, Al, Si на структуру та механічні властивості високобористих сплавів Fe - B - C / O. V. Sukhova // East Europ. J. of Physics. - 2021. - № 2. - С. 115-121. - Бібліогр.: 37 назв. - англ.

Досліджено вплив заміщення Fe у високобористих сплавах Fe - B - C, що містять 10,0 - 14,0 % B; 0,1 - 1,2 % C; Fe - залишок, 5,0 % Ti, Al чи Si (у ваг. %) із застосуванням методів оптичної мікроскопії, рентгеноструктурного аналізу, сканувальної електронної мікроскопії та рентгеноспектрального мікроаналізу. Механічні властивості, а саме мікротвердість і коефіцієнт тріщиностійкості, вимірювали на приладі Віккерса. Мікроструктура базових сплавів Fe - B - C, охолоджених зі швидкістю 10 і 10<^>3 К/с, складається з первинних дендритів твердого розчину Fe(B,C) і кристалів Fe2(B,C). Встановлено, що титан має найнижчу розчинність у структурних складових сплавів Fe - B - C, причому Ti переважно розчиняється в решітці фази Fe(B,C), займаючи в ній позиції Fe. Показано, що цей елемент, в основному, бере участь в утворенні вторинних фаз, ідентифікованих як TiC, які спостерігаються в структурі у вигляді виділень по межам фази Fe2(B,C). Титан незначно підвищує мікротвердість і знижує коефіцієнт тріщиностійкості високобористих сплавів Fe - B - C завдяки твердо-розчинному зміцненню дендритів Fe(B,C) та виділенню вторинних фаз. Розчинність Al і Si в фазах Fe(B,C) і Fe2(B,C), а також кількість вторинних фаз, що утворюються в структурі, свідчать про більшу розчинність Al і Si у структурних складових у порівняно з Ti. Ці елементи переважно розчиняються в кристалічній решітці фази Fe2(B,C), заміщуючи атоми заліза, а також утворюють по її межах сполуки AlB12C і SiC відповідно. Додавання Al і Si до високобористих сплавів Fe - B - C незначно зменшує мікротвердість і збільшує коефіцієнт тріщиностійкості структурних складових. Підвищення швидкості охолодження з 10 до 10<^>3 К/с не викликає суттєвої зміни характеру розчинності досліджених легуючих елементів у високобористих сплавах Fe - B - C. Охолодження з більшою швидкістю забезпечує зростання мікротвердості та коефіцієнта тріщиностійкості структурних складових, середні розміри яких стають значно меншими. Вплив легуючих елементів на структуру та механічні властивості досліджених високобористих сплавів Fe - B - C пояснено різницею атомних радіусів та електронної структури розчинених атомів Ti, Al, Si.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.08

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського