РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000780076<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Dash S. K. 
Investigation on electrical properties of solid polymer sheets (HDPE and LDPE) at audio frequency range = Дослідження електричних властивостей твердих полімерних листів (HDPE і LDPE) в аудіочастотному діапазоні / S. K. Dash, H. S. Mohanty, B. Dalai // East Europ. J. of Physics. - 2021. - № 2. - С. 127-134. - Бібліогр.: 26 назв. - англ.

Були взяті тверді полімерні листи (ТПЛ), зразок із поліетилену низької щільності (LDPE) товщиною 0,006, 0,007 см, і зразок поліетилену високої щільності (HDPE) товщиною 0,009, 0,010 см. Вимірювання електричних властивостей, таких як діелектрична константа та діелектричні втрати, для ТПЛ LDPE і HDPE проведено, використовуючи діелектричний елемент. Виготовлено діелектричний елемент, який складався з двох круглих паралельних пластин із чистої нержавіючої сталі, кожна діаметром 5 см і товщиною 2 мм. Для вимірювання ємності та коефіцієнта дисипації в діапазоні звукової частоти, від 100 до 10 кГц, використано імпедансний міст (GRA 650A). Різні зразки завантажували між двома пластинами елемента, а ємність, а також коефіцієнт дисипації оцінювали за показаннями шкали моста. Вплив зміни частоти на діелектричну константу, діелектричні втрати, час релаксації, коефіцієнт дисипації і провідність змінного струму також розглянуто для діапазону звукових частот. Розраховано комплексну діелектричну проникність, пов'язану з вільним диполем, що коливається у змінному полі, та тангенс втрат. Досліджено частотно-залежну провідність, діелектричний характер та електричний модуль, дійсну та уявну частини LDPE і HDPE. Значення дійсної частини електричного модуля не дорівнювало нулю на низьких частотах, і очікується, що поляризація електрода може розвинутися в обох листах. Ці результати виявляють зміцнення зв'язку між локальними диполярними рухами в локалізованому русі ближнього порядку. Аналіз реальної та уявної частини діелектричної проникності, а також реальна та уявна частини електричного модуля вказують на полідисперсний характер часу релаксації, як це спостерігається на графіках Коул - Коула.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л712.111-106 + В377

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського