РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000780098<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Відьмаченко А. П. 
Про час радіаційної релаксації воднево-гелієвої атмосфери, визначений по зміні фактора активності півкуль Юпітера / А. П. Відьмаченко // Кінематика і фізика небес. тіл. - 2020. - 36, № 1. - С. 24-34. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Підсонячна точка на магнітосфері Юпітера за період обертання навколо Сонця змінює своє положення на кут приблизно 26<^>o, показуючи сезонні зміни фізичних та оптичних характеристик атмосфери планети. У близький до літнього сонцестояння для північної півкулі момент Юпітер знаходиться у перигелії. Тому через значний ексцентриситет орбіти приплив енергії до атмосфери у північній півкулі на 21 % більший, ніжу південній. Це призводить до асиметрії меридіонального розподілу відбивних властивостей видимих хмар. Аналіз результатів спостережень Юпітера за 1960 - 2019 рр. показав, що відношення Aj - BN/BS є показовим фактором активності процесів у атмосфері Юпітера, виявляючи періодичне збільшення яскравості то південних, то північних тропічних і помірних областей за один період обертання Юпітера навколо Сонця. Відгук атмосфери на зміну режиму її опромінення Сонцем відбувається не миттєво, а з деяким запізненням. Результати спостережень у видимому світлі в 1960 - 1995 і 2012 - 2019 рр. показують синхронне запізнення на 3,4 роки як реакцію на 21 % зміни опромінення різних півкуль при русі планети по орбіті. У 1995 - 2012 рр. спостерігалася неузгодженість ходу залежності, індексу активності Сонця та режиму опромінення Юпітера Сонцем внаслідок його руху по орбіті. Варіації, пов'язані з впливом сонячної активності, викликані переважно значною зміною ультрафіолетового випромінювання Сонця. Це позначається спочатку на енергетиці верхньої атмосфери Юпітера, і потім такі зміни опосередковано передаються вглиб тропосфери, іноді зменшуючи значення постійної релаксації приблизно до 2,5 років. Після 2012 р. хід часової залежності, індексу активності Сонця та режиму опромінення Юпітера внаслідок його руху по орбіті знову стали узгодженими. Також відновилася періодичність змін фотометричних характеристик північної та південної півкуль Юпітера.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю654.21-42

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського