РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000780103<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ізотова І. Ю. 
Інтегральні характеристики галактик із зореутворенням з SDSS DR14, що мають екстремально низький вміст кисню / І. Ю. Ізотова, Ю. І. Ізотов // Кінематика і фізика небес. тіл. - 2020. - 36, № 2. - С. 3-19. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Проведено дослідження інтегральних характеристик вибірки з 66 галактик із зореутворенням із 14-го випуску огляду неба SDSS, що мають екстремально низький вміст кисню. Вміст кисню в 42 досліджуваних галактиках із зареєстрованою лінією <$E [ roman {O III}]~lambda~436,3> нм визначено прямим Te-методом, а для решти галактик - методом сильних ліній. Отримані значення вмісту 12 + lg(O/H) лежать у діапазоні 6,97 - 7,52, і в середньому вони вчетверо менші від значень вмісту, отриманих для великої вибірки компактних галактик з активним зореутворенням із SDSS. Зоряні маси та світності в лінії <$E roman H sub beta> для обох вибірок галактик отримано з SDSS-спектрів із малою спектральною апертурою (<$E 2~-~3 symbol Т> у діаметрі). Для визначення їхніх значень для всієї галактики введено апертурні корекції, які враховують випромінювання, що не попадає у спектральну щілину. Зоряні маси та світності в оптичному діапазоні у 100 разів менші за відповідні величини для галактик із вибірки порівняння. На діаграмах "металічність - світність" і "металічність - зоряна маса" ці галактики мають менший вміст кисню при фіксованих масі та світності у порівнянні з галактиками основної вибірки SDSS. Імовірна причина - акреція незбагаченого міжгалактичного газу, що призводить до зменшення вмісту кисню у міжзоряному середовищі галактики. Більшість галактик з екстремально низьким вмістом кисню було зареєстровано космічним телескопом WISE у середньому ІЧ-діапазоні. Показник кольору W1 - W2, де W1 і W2 - зоряні величини на довжинах хвиль 3,4 і 4,6 мкм, у цих галактиках відповідає величині, типовій для випромінювання зір та/ або вільно-вільного випромінювання іонізованого газу, тим самим виключаючи наявність теплого та гарячого пилу внаслідок низької світності УФ-випромінювання - головного джерела нагрівання пилу в галактиках із зореутворенням.


Індекс рубрикатора НБУВ: В677

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського