РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000780125<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шемінова В. А. 
Асиметрія ліній у спектрах Сонця і зірок сонячного типу / В. А. Шемінова // Кінематика і фізика небес. тіл. - 2020. - 36, № 6. - С. 65-87. - Бібліогр.: 44 назв. - укp.

Проаналізовано асиметрію ліній Fe I і Fe II у спектрах сонячного потоку, використовуючи дані трьох атласів FTS і атласу HARPS, а також у спектрах 13 зірок, використовуючи дані спостережень на спектрографі HARPS. Для зменшення шумів спостережень індивідуальні бісектори ліній для кожної зірки були усереднені. Середні бісектори у спектрах зірок мають форму більш-менш схожу на добре відому для Сонця форму літери "С". У зірках зі швидкістю обертання понад 5 км/с форма бісекторів більше нагадує символ "слеш" (/). Кривизна і розмах бісекторів збільшуються з температурою зірки. Результати підтверджують відомі факти про сильний вплив швидкості обертання на розмах і форму бісекторів. За розмахом середнього бісектора, який показує найбільшу різницю між швидкостями холодних конвективних потоків речовини, що опускаються, і гарячих потоків, що піднімаються, було визначено середню конвективну швидкість. Вона дорівнює -420 м/с для Сонця як зірки. Для інших зірок вона змінюється від -150 до -700 м/с зі збільшенням ефективної температури від 4800 до 6200 К відповідно. Для зірок із більшою гравітацією на поверхні та з більшим вмістом металів середня конвективна швидкість є меншою. Також вона зменшується з віком зірки та корелює зі швидкістю мікро- та макротурбулентних рухів. Результати аналізу сонячного потоку показали, що абсолютні шкали довжин хвиль у використаних атласах збігаються з точністю близько -10 м/с, крім FTS-атласу Хінклі та ін., шкала якого має зсув, залежний від довжини хвилі. У діапазоні від <$Elambda> = 450 до 650 нм цей зсув змінюється від -100 до -330 м/с відповідно, і в середньому дорівнює -240 м/с. Отримані середні бісектори зірок містять інформацію про поля конвективных швидкостей і можуть бути корисними для гідродинамічного моделювання зоряних атмосфер з метою дослідження характерних особливостей поверхневої конвекції.


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського