РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000780127<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Логінов О. О. 
Генерування глобальною міграційною течією змінного магнітного поля Сонця / О. О. Логінов, В. Н. Криводубський, О. К. Черемних // Кінематика і фізика небес. тіл. - 2021. - 37, № 1. - С. 30-47. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Продемонстровано провідну роль глобальної міграційної течії (ГМТ) vgmf = (vgmfR, vgmftheta, vgmfphi) в генерації змінного магнітного поля Сонця (vgmf = vgmfR, vgmftheta, vgmfphi - радіальна, меридіональна та широтна складові швидкості ГМТ, які відповідають швидкостям радіальної варіації течії, просторово-часової варіації меридіональної течії та торсійних коливань). Введено до розгляду магнітний вектор H*= (Htheta, Hphi), названий "модельною біполярною групою плям" (Htheta і phi - меридіональна та азимутальна складові змінного магнітного поля Сонця). В результаті проведених числових розрахунків на основі моделі кінематичного динамо побудовано схему широтно-часового розподілу відносних амплітуд магнітних складових Htheta і Hphi на поверхні Сонця протягом 22-річного магнітного циклу. Знайдено, що відносні амплітуди меридіонального та азимутального змінних полів залежать від геліошироти. Вони є максимальними у риекваторіальному поясі та зменшуються до мінімальних значень у навколополюсних поясах. У приекваторіальному поясі магнітний знак головної плями "модельної біполярної групи плям" збігається зі знаком радіального поля в навколополюсному поясі. Це відповідає співвідношенню спостережуваних знаків біполярних груп плям і навколополюсного поля у магнітному циклі Хейла. Разом зі тим знаки біполярних груп плям на високих геліоширотах протирічать закону Хейла - Нікольсона (ЗХН). Очевидно, порушення полярностей магнітного вектора H* можна пояснити врахуванням результатів моделювання залежності постійного тороїдального магнітного поля від полярного кута, отриманих у попередніх дослідженнях. При цьому відхилення від ЗХН, мабуть, можна пов'язати з полярністю перших високоширотних біполярних груп плям нового циклу, які спостерігаються в кінці старих циклів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.49 в641

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського