РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000780131<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ізотова І. Ю. 
Компактні галактики з активним зореутворенням з SDSS DR14: темпи зореутворення, визначені за комбінаціями світностей у різних діапазонах / І. Ю. Ізотова, Ю. І. Ізотов // Кінематика і фізика небес. тіл. - 2021. - 37, № 2. - С. 3-18. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Наведено фізичні характеристики великої вибірки компактних галактик з активним зореутворенням з огляду неба SDSS DR14. Вибірка включає понад 30 тисяч компактних ізольованих галактик із кутовими діаметрами менш ніж <$E6 symbol Т>. У спектрах відібраних галактик спостерігаються емісійні лінії <$E roman H sub beta> з еквівалентними ширинами <$E roman {EW(H sub beta~symbol У~1}> нм. Зоряні маси галактик вибірки розподілено у широкому діапазоні від 10<^>5 до <$E 10 sup 11~roman M sub {font 129 roman m}> із максимумом розподілу на <$E 10 sup 9~roman M sub {font 129 roman m}>. Вміст кисню 12 + lg(O/H) визначено в діапазоні 7,8 - 8,2 для більшості галактик, із максимумом розподілу на 8,05. Компактні галактики характеризуються високим питомим темпом зореутворення, що сягає значень 10<^>-8 - 10<^>-7 рік<^>-1. Спектральні дані SDSS для галактик вибірки було доповнено фотометричними даними про випромінювання у ближньому та дальньому ультрафіолетовому діапазонах і середньому інфрачервоному діапазоні на 22 мкм згідно з оглядів неба GALEX і WISE відповідно. Для галактик вибірки визначено темпи зореутворення, які для скорочення названі "композитними", при розрахунках яких використано комбінації двох із п'яти спостережуваних світностей: <$E L ( roman H sub beta )> в емісійній лінії <$E roman H sub beta>, ультрафіолетовому континуумі L(FUV) і L(NUV), континуумі в середньому інфрачервоному діапазоні L(22 мкм), а також повної світності в інфрачервоному діапазоні L(TIR). Проведено порівняння "композитних" темпів зореутворення з темпами зореутворення, визначеними за світностями в емісійній лінії <$E roman H sub beta>, які виправлені за екстинкцію та спектральну апертуру SDSS. Для вибірки компактних галактик з активним зореутворенням отримано залежності "композитних" темпів зореутворення від розглянутих індикаторів, що узгоджуються між собою та з темпами зореутворення SFR<$E roman H sub beta> визначеними за світностями в лінії <$E roman H sub beta> відкоригованими за екстинкцію та спектральну апертуру.


Індекс рубрикатора НБУВ: В677.401

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського