РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000780191<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Орищук В. В. 
Напрями цифрового розвитку у сфері музейної справи / В. В. Орищук // Вісн. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Сер. Держ. упр. - 2021. - № 2. - С. 84-90. - Бібліогр.: 88 назв. - укp.

Досліджено напрями цифрового розвитку у сфері музейної справи з урахуванням сучасних інноваційних змін, пов'язаних із упровадженням інформаційно-комунікативних та цифрових технологій. З'ясовано, що в умовах швидкого наростання виробництва контенту збереження електронних джерел стає все більш складним та актуальним завданням. Обгрунтовано, що створення та розвиток музейних інформаційних ресурсів дадуть змогу сформувати особливий сегмент вебпростору з високим соціальним і культурним значенням. З'ясовано, що в центрі сучасних дискусій про цифрову трансформацію музеїв стоять питання щодо зміни ролі музеїв, їх впливу на суспільство та створення ефективних способів взаємодії з аудиторією за допомогою цифрових засобів. Наголошено на тому, що одним із напрямів цифрової трансформації є цифрова євроінтеграція України, що відображає національний вектор розвитку та ідентифікації України. За результатами сучасних досліджень щодо застосування цифрових технологій у музейній справі та у сфері культурної спадщини виявлено різноманітність тематичних напрямів, які вони розглядають, зокрема що стосується інтеграційних змін культури та культурної спадщини, пов'язаних з розвитком глобального інформаційного та цифрового суспільства. Віртуальна реальність спрямована на створення імітації об'єктивної реальності або відображення світу через інтернет, аудіовізуальні, електронні засоби комунікації, технології 3D-моделювання. Визначено заходи щодо впровадження цифрового розвитку сфери музейної справи: розроблення державної політики, спрямованої на створення цифрових архівів; розвиток музеїв відповідно до сучасних інформаційних потреб; належне фінансування заходів щодо подальшого розширення засобів цифрової трансформації сфери культури; розширення комунікацій суспільства із музейною сферою на основі впровадження сучасних засобів дистанційної взаємодії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)137

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15105:держ.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського