РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000780430<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Stezhko Z. V. 
Social cognition in the social and cultural focus of the postmodern epoch = Соціальне пізнання в соціально-культурному фокусі постмодерної епохи / Z. V. Stezhko, S. P. Rimar // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2020. - № 2. - С. 56-60. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Проаналізовано методологію постмодернізму як парадигми сучасного соціального пізнання. Мета дослідження - аналіз та обгрунтування доцільності застосування методологічних принципів постмодернізму в контексті раціональної епістемології; завданням - визначення меж постмодерністської концептуалізації соціальних процесів та причини амбівалентного ставлення до цього складного явища. Методологію дослідження визначають принципи раціональної філософії: об'єктивності, раціональності, детермінізму, зв'язку та розвитку, конкретності істини, історичності; методи: єдності історичного та логічного, сходження від абстрактного до конкретного; міждисциплінарні методи - аналізу та синтезу, індукції та дедукції, метод синергетики. Результати дослідження. Дана авторська оцінка здатностей постмодернізму як соціальної теорії і як методології пізнання, меж його можливостей та перспективи. Проаналізовано застосування синергетичної методології в контексті постмодерністської стратегії деконструкції. У рамках розгляду способів практичної реалізації ідей постмодернізму зроблена спроба пояснити, чому імплементація філософії постмодернізму в цілому не сприяє оптимізації суспільних процесів та викликає масу критики, проте зберігає популярність в середовищі більшої частини населення Заходу. Обговорення різних аспектів постмодернізму в філософському середовищі є досить активним, однак достатньо швидке його проникнення у всі сфери західного суспільства виявляє нові грані, які потребують подальшого аналізу; крім цього, недостатньо висвітленими є проблеми методологічної концептуалізації пізнавальних процесів сучасного суспільства. Висновки: зіставний аналіз переваг та недоліків філософсько-соціальних теорій доби Модерну та постмодерну демонструє неоднозначність результатів практичного втілення принципів постмодернізму, зокрема, їх пізнавальна ідея приводить до певної хаотизації як суспільних процесів, так і наукових досліджень. Проведений методологічний аналіз здатний ініціювати широку дискусію про роль і місце постмодернізму в різних сферах сучасного суспільства та майбутньому.


Індекс рубрикатора НБУВ: С.в + Ю812.283.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського