РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000780479<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Karabuta O. 
Electronic dictionary of sports metaphors as an instrument to develop the Ukrainian computer lexicography = Електронний словник спортивних метафор як інструмент розвитку української комп'ютерної лексикографії / O. Karabuta, T. Mandych, O. Lemeshchuk // Інформ. технології в освіті : зб. наук. пр.. - 2020. - Вип. 3. - С. 44-52. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Розглянуто питання української комп'ютерної лексикографії, розвиток якої вимагає постійного оновлення та застосування нових підходів. На сучасному етапі студенти-лінгвісти, а також експерти в галузі філології та журналістики, набагато частіше почали використовувати для роботи та аналізу електронні тексти та Інтернет-ресурси, а не традиційні друковані джерела. Для швидкої та якісної обробки великого масиву мовних одиниць необхідно знайти інструменти, які б забезпечували як зручний пошук ключового слова у базі даних, так і можливість виконувати професійний аналіз мовних одиниць у режимі "онлайн" за визначеними критеріями. Висвітлено основні напрями розвитку електронних лексикографічних ресурсів у мережі Інтернет, що стосуються роботи з різними аспектами української мови (тлумачення слова, переклад, правопис, словозміна тощо) та описано основні переваги та недоліки вже створених словників. Проаналізовано функційні можливості доступних у режимі "онлайн" лексикографічних джерел філологічного спрямування. Розглянуто нечисленні словники спортивної тематики, розміщені в мережі Інтернет, що тісно пов'язані з темою дослідження. Навекдено досвід розробки словника спортивних метафор, структурованого за 4 категоріями: антропоморфним, соціоморфним, артефактним і природоморфним типами, у межах яких побудовано систему метафоричних моделей. Словник розроблено з використанням механізму MediaWiki, параметри якого задовольняють потреби користувачів і полегшують обслуговування й адміністрування сайту. Систематизація мовних одиниць та їх пошук на створеному сайті передбачає алфавітний і категорійний принципи. Розроблений прототип електронного словника є одним з інструментів навчання студентів-філологів і студентів-журналістів, платформою для проведення власних досліджень, а також сегментом українського медіапростору, який зможе відповідати ймовірним пошуковим запитам користувачів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З97в + Ч62р + Ш141.14-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73466 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського