РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000780586<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Захарова М. Я. 
Анотований список рідкісних та зникаючих видів рослин флори Нижньодніпровських пісків / М. Я. Захарова // Чорномор. ботан. журн. - 2021. - 17, № 1. - С. 59-75. - Бібліогр.: 93 назв. - укp.

Запропоновано список рідкісних видів судинних рослин Нижньодніпровських пісків (Херсонської та Миколаївської області), який включає 126 видів (14,3 % від загального числа видів), що відносяться до 99 родів і 54 родин. Серед них в Європейському Червоному списку - 1 вид (Agropyron dasyanthum), в Червоному списку Міжнародного союзу охорони природи - 2 види (Salvinia natans), в Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення - 10 видів (усі представники родини Orchidaceae), в списку Бернської конвенції про охорону дикої флори і фауни і природних середовищ існування в Європі - 7 видів (Ostericum palustre, Lindernia procumbens, Zostera marina - тільки в Bern), в Червоній книзі України - 34 види (з них: статус "Зникаючий" мають 4 види - Alyssum savranicum, Carex liparicarpos, Fimbristylis bisumbellata, Tephroseris palustris; "Вразливий" - 23 види; "Рідкісний" - 5 видів та "Неоцінений" - 6 видів), в Червоному списку Херсонської області - 41 вид, в Червоному списку Миколаївської області - 7 видів. До загального списку пропонується 42 нових види, які необхідно включити до Червоного списку Херсонської області - 39 видів та Червоного списку Миколаївської області - 14 видів (тільки до ЧСМО - Centaurea odessana, Centaurium spicatum, Moehringia trinervia). Дослідивши хорологію раритетів по аренам встановлено, що найбільший созологічний статус має Кінбурнська коса, яка налічує 72 види, з них - 29 видів судинних рослин, які більше ніде не представлені на Нижньодніпровських пісках (Crambe maritima, Eryngium maritimum, Astrodaucus littoralis, тощо). Друге місце по кількості рідкісних видів займає іванівська арена - 51 вид, з них 12 видів притаманні тільки цій арені (Allium regelianum, Salicornia borysthenica, Tulipa gesneriana). Наступне місце за кількістю созофітів займає Чалбаська арена - 46 рідкісних види, з них - 6 видів унікальні для цієї території (Ostericum palustre, Dactylorhiza majalis, Eremogone rigida тощо). На четвертому місці знаходиться Олешківська арена - 45 видів, 10 раритетів є притаманні тільки цій території (Carex atherodes, Epipactis palustris, Menyanthes trifoliata). П'яте місце займає Збур'ївська арена - 32 созофіти, з них 3 види є характерними тільки для неї, а саме: Athyrium felix-femina, Dryopteris filis-mas та Tephroseris palustris. Передостаннє місце займає Козачо-Лагерська арена - 26 рідкісних видів судинних рослин, 4 созофіти є характерними тільки для цієї території, а саме: Drosera rotundifolia, Nymphaea alna, N. candida та Schoenoplectus mucronatus. Останньою є Каховська арена - 15 видів і тільки 1 вид є ендемічним - Doronicum hungaricum, але його місцезнаходження не було встановлено автором.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522*884(45Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25360 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського