РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000780601<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Karayel S. 
A. S. Puskin'in "Tutsak" ve Sabahattin Ali'nin "Hapishane sarkisi 5" siirlerinde esaret kavrami = Концепт "Неволя" у вiршах О. С. Пушкiна "В'язень" ("Узник") i Сабахаттiна Алi "Тюремна пiсня V" ("Hapishane sarkisi V") / S. Karayel, S. Odabasioglu // Мова: наук.-теорет. часоп. із мовознавства. - 2020. - № 33. - С. 69-76. - Бібліогр.: 20 назв. - ^aтур.

Мета роботи - порівняти концепт "неволя" в семіотиці картин світу О. С. Пушкіна і Сабахаттіна Алі, поетів, творчість яких відіграє важливу роль у російському й турецькому гуманітарному просторі. Об'єкт вивчення - тексти їх віршів, відповідно, "В'язень" ("Узник") і "Тюремна пісня V" ("Hapishane sarkisi V"), предмет дослідження - способи вираження авторського розуміння антонімічних концептів "неволя"/"свобода" в російській та турецькій мовах. Застосовано методи семантичного, граматичного, порівняльного аналізу, історико-описовий і описовий методи лінгвістичного дослідження. Результатом проведеної роботи є зіясування того, що О. С. Пушкін і С. Алі стикаються з однаковими проблемами і приходять до думки про суспільну значимість мистецтва, хоча жили і творили в різні історичні періоди і в різних соціальних умовах. Висновки: обидва поета віддають перевагу простоті авторського стилю письма; у обох поетів не могли скластися хороші відносини з урядами через різницю в поглядах на соціальний устрій своїх держав; обидва поети піддавалися гонінням з боку вищої суспільної ланки; і О. С. Пушкін, і С. Алі показали, що невільник, в'язень - не лише той, хто живе за гратами, а неволя - це не тільки тюремне ув'язнення. Людина здатна опинитися в полоні власних страхів, бажань, потреб, духовної залежності. Порушена в досліджених віршах проблема актуальна сьогодні, оскільки дає змогу ставити питання технологічної, соціальної, матеріальної, духовної залежності більшості сучасних людей із споживчою психологією. Практичне застосування дослідження можливо в процесі вивчення російської та турецької мов, літератур і культур, у тому числі в компаративній психолінгвістиці та компаративному літературознавстві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(5ТУЕ)6-4Алі С.535 + Ш5(4РОС)5-4Пушкин А.457

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70547 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського