РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000780693<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Василик Т. І. 
Часописи видавництва "Наша культура" як джерело дослідження національно-духовного життя українців Канади (друга половина 1940-х – 1960-ті рр.) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / Т. І. Василик; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2021. - 20 c. - укp.

Досліджено канадські українськомовні часописи видавництва "Наша культура": "Слово істини", "Наша культура", "Віра й культура", які виходили дркуом упродовж 1947-1967 рр. у Вінніпезі. Встановлено передумови виникнення та заснування часописів, пріоритетна проблематика кожного з періодичних видань, редакційний та авторський склад, традиційні рубрики та жанри подання матеріалів. З’ясовано, що серед публікацій переважає тематика з української національної культури та освіти, з історії церковних звичаїв та обрядодій, богослов'я, історії християнства, українського мовознавства, шевченкіани, гоголіани, мемуарної й епістолярної спадщини діячів української культури. Підкреслено, що домінуюча кількість публікацій належить перу митрополита Іларіона, який постійно вів рубрику "Наші церковні обряди й звичаї та богослужіння" часопис став джерелом знань з канонічного права, історії християнства, виконував просвітницьку та виховну місію. Констатовано, що значне місце на шпальтах часопису займають питання театрального та музичного мистецтва, зокрема висвітлено роль М. Заньковецької у становленні українського професійного театру, прем'єр музичних творів Б. Лятошинського, інших діячів мистецтва, пріоритетними темами були питання історії церкви та релігії в еміграції та на теренах підросійської України, проблеми української духовної та матеріальної культури, мовознавства. Охарактеризовано мовознавчу тематику, показано значення побутування української мови у діаспорі, підкреслено, що ця мова живе у творчості українських письменників Т. Шевченка, Л. Українки, М. Гоголя та ін. Особлива увага на шпальтах часопису приділялася збереженню та популяризації української мови, національних традицій та звичаїв, що сприяло розвиткові національно-духовного житія в еміграції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(7КАН=411.4)6 + Ф51(7КАН=411.4)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА448107 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського