РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000780705<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шевченко А. В. 
Адміністративно-правове забезпечення кадрової роботи в судовій системі України : автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / А. В. Шевченко; Західноукраїнський національний університет. - Тернопіль, 2020. - 40 c. - укp.

Комплексно досліджено концептуальні засади адміністративно-правового забезпечення кадрової роботи в судовій системі України. Охарактеризовано ретроспективу адміністративно-правового забезпечення кадрових процедур судової системи у незалежній Україні. Розглянуто закордонний досвід здійснення кадрової роботи в галузі судочинства, охарактеризовано правове регулювання кадрової роботи в судовій системі, визначено функції та принципи кадрової роботи, здійснено характеристику формування адміністративно-правових засад оцінювання ефективності діяльності суддів і працівників суду, проаналізовано систему адміністративних процедур добору кадрів до судової системи України, сформовано систему професійних вимог до суддівської професії, охарактеризовано конкурсний відбір як особливу форму адміністративної процедури та елементу судової реформи, розкрито дисциплінарну практику щодо суддів як форму кадрової роботи, здійснено системний аналіз кадрових процесів в органах суддівського врядування і самоврядування, а також апаратах судів, охарактеризовано адміністративно-правове забезпечення професійної підготовки суддів, визначено особливості державної служби в судовій системі. Уперше: розглянуто історію становлення кадрового забезпечення судової системи України крізь призму етапів (виділено сім) її реформування від здобуття Україною незалежності та донині, оскільки саме через реформи, що є загальновідомим, відбувається перебудова усталених процесів, у тому числі й у здійсненні адміністративно-правового забезпечення кадрових процедур судової системи. Запропоновано, під принципами кадрової роботи судів розуміти зумовлені об'єктивним розвитком суспільних відносин, закріплені у нормативно-правових актах беззаперечні вимоги, які відображають сутність кадрового забезпечення судів, визначають його форми та методи, покликані реалізувати судами функції держави, що виражаються у здійсненні правосуддя, захисті прав, свобод людини та громадянина. За результатами аналізу доктринальних підходів до поняття "оцінювання діяльності" установлено, що воно характеризується поліваріантністю підходів до його тлумачення науковцями та запропоновано тлумачити дефініцію "оцінювання діяльності" як процедуру щодо визначення відповідності виконаних конкретним працівником завдань та їх якості до попередньо установлених критеріїв оцінювання показників тощо. Встановлено, що система вимог до суддівської професїї має засновуватись на професіограмі судді (описі системи основних елементів повсякденної діяльності судді на посаді), вимогах міжнародних стандартів щодо здійснення правосуддя, нормах національного законодавства, а також нормах-регуляторах розроблених органами суддівського самоврядування з метою досягнення завдань та реалізації їх функцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА448119 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського