РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000780947<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коваленко О. А. 
Фізичні процеси в спіропіранах як елементах молетроніки : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.01 / О. А. Коваленко; Сумський державний університет. - Суми, 2021. - 22 c. - укp.

Присвячено встановленню закономірностей, що обумовлюють зв'язок між молекулярною енергетичною структурою та формуванням механізмів перетворень у системі Сп - Мц, вивченню можливостей та умов побудови молекулярних пристроїв на їх основі. Показано, що зміна конфігурацій під час перетворення в системі Спіропіран - Мероціанін може бути використана для реалізації комірки пам’яті зі спектроскопічною диференціацією. Запропоновано використання СІ як замісника в індоліновому фрагменті, що призводить до зменшення енергетичного бар'єра в разі прямого спіропіран → мероціанін-перетворення на 36 %, а в разі зворотного (мероціанін → спіропіран) - на 42 %. Одержано і досліджено механізм Сп-Мц-перемикання без впливу випромінювання: шляхом протонування молекули спіропірану. Установлено, що перехід протона не впливає на швидкість перемикання, а швидкість реакції визначається обертальними процесами в МцН+-конформерах, як і в разі нейтральної системи. З'ясовано, що в цілому реакція є екзотермічною, що є протилежністю до випадку непротонованої системи, де реакція була ендотермічною. Установлено, що лінійне збільшення напруженості зовнішнього електричного поля зменшує величину енергетичного бар'єра переходу протона. Установлено механізм перенесення протона в системі Сп - Мц та показано, що наявність молекули води робить цей процес кінетично доступним, у цьому разі бар'єр для опосередкованого перенесення протона нижчий, ніж для прямого перенесення. Досліджено взаємодію молекул Сп та Мц із різними матеріалами електродів. Показано, що електроди з Аg, Аu, Рt, Рd утворюють стабільні хімічні зв’язки з молекулою. Водночас система молекула - електрод має слабку полярність, проте є електронейтральною. Під час використання лужних металів (Li, Na, К) як електродів молекули Сп і Мц мають постійний негативний заряд, локалізований на пірановому фрагменті. Одержано залежність енергії основного стану молекули NH2-Сп від відстані Сспіро-О в зовнішньому електричному полі. Установлено, що імпульсом 15 В можна ініціювати перемикання NH2-Сп → NH2-Мц, а зворотне перемикання можна ініціювати імпульсом 7,5 В.


Індекс рубрикатора НБУВ: В361,022 + З844.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА447938 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського