РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000780959<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Доценко Я. І. 
Латентна туберкульозна інфекція у дітей: удосконалення діагностики та ведення випадку : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.26 / Я. І. Доценко; Національна академія медичних наук України, Державна установа "Національний інститут фтизіатрії і пульмонології імені Ф. Г. Яновського Національної академії медичних наук України" . - Київ, 2020. - 22 c. - укp.

Присвячено вирішенню актуальної задачі фтизіатрії - удосконалення діагностики туберкульозної інфекції у дітей та розробка технології персоніфікованого ведення випадку латентної туберкульозної інфекції (ЛТІ). Уперше в Україні проведено епідеміологічні дослідження щодо вивчення динаміки виявлення груп ризику з ЛТІ та визначена залежність цих контингентів від скорочення об'ємів профілактичного обстеження дітей. Отримано сучасні дані щодо шляхів виявлення ЛТІ та контактів з хворими на туберкульоз у дітей на І рівні надання медичної допомоги, які свідчать, про те, що 85,0 % дітей зазначених груп ризику виявляється під час планової туберкулінодіагностиці, а не за зверненням та з приводу контакту. Уперше в Україні з метою діагностики туберкульозної інфекції проведено дослідження із застосуванням інноваційного імунологічного внутрішньошкірного тесту з високоспецифічними рекомбінантними білками (ESAT-6, CFP-10), які підтвердили високу діагностичну значущість тесту, що особливо важливо за неможливості мікробіологічного підтвердження етіології захворювання. Уперше розроблено технологію виявлення та персоніфікованого ведення пацієнта з ЛТІ, яка передбачає застосування внутрішньошкірного інноваційного імунологічного тесту з АТР, проби Манту (техніка проведення однакова), певну послідовність їх проведення та інших діагностичних заходів і дає змогу визначити тактику ведення пацієнта. У дітей з позитивною реакцією на пробу Манту, та негативним результатом тесту з АТР, при виключенні епідеміологічного таклінічних факторів ризику, можливо утриматись від превентивного лікування, що дозволяє уникнути токсичного впливу специфічних препаратів, значно скоротити контингенти диспансерного спостереження (майже на 42,0 %), кратність відвідування туб. диспансеру та витрати на ведення пацієнта. Запропоновано модель прогнозування ризику розвитку активного туберкульозу у дітей з ЛТІ з урахуванням анамнестичних, клінічних предикторів та результатів високоспецифічного інноваційного імунологічного внутрішньошкірного тесту з рекомбінантними білками (CFP-10, ESAT-6), яка дає змогу підвищити точність прогнозування на 29,4 %, що дає змогу запобігти переходу ЛТІ в активну форму ТБ за рахунок призначення додаткових обстежень та профілактичного лікування дітям із групи ризику.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.542

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА447950 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського