РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000784546<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Захарова І. В. 
Теоретичні і технологічні основи ресурсо- та енергозбереження при дуговому напиленні з використанням пульсуючого розпилювального потоку повітря : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.03.06 / І. В. Захарова; Державний вищий навчальний заклад "Приазовський державний технічний університет". - Маріуполь, 2021. - 43 c. - укp.

Вперше теоретично обґрунтовано принцип дугового напилення з використанням пульсуючої подачі повітря в зону плавлення електродів, який базується на узгодженні швидкості формування крапель рідкого металу на електродах під дією теплової енергії електричної дуги із частотою подачі розпилювального повітря для їх видалення з торців електродів, що дозволяє мінімізувати негативний вплив кисню на хімічний склад і властивості покриттів та зменшити витрати енергії на проведення процесу. З урахуванням закономірностей обтікання перешкод газовим потоком і встановленого зниження тиску за електродами відкориговано комплексну схему розподілу сил при дуговому напиленні із визначенням зони завихрень потоку при обтіканні розпилюваних електродів і введенням додаткової сили, спрямованої на відділення рідкого металу з їх торців. На базі теоретичних та експериментальних досліджень взаємодії розпилювального газового потоку з суцільними електродами розроблено математичну модель плавлення, формування і відокремлення рідкого металу у вигляді сферичних і напівеліпсоїдних крапель з торців електродів при використанні пульсуючого потоку розпилювального повітря, встановлено співвідношення максимальних значень аеродинамічної сили і сили поверхневого натягу, що діють на рідкий метал за наявності пульсацій, величина яких становить: Fa/Fσ = 10,104 - для сферичної краплі, Fa/Fσ = 56,44 - для напівеліпсоїдної краплі. Набула подальшого розвитку теорія газодинаміки при протіканні газу через круглі отвори (сопло) шляхом розробки методології розрахунку маси кисню розпилювального повітря, що контактує з рідким металом електродів, в залежності від частоти пульсацій повітря в межах 20 - 120 Гц, на основі чого встановлено, що при частоті пульсацій 60 - 80 Гц витрата розпилювального повітря знижується у 3 - 4 рази. Вперше одержано залежності ступеня вигоряння хімічних елементів при дуговому напиленні в залежності від частоти пульсацій розпилювального повітря. Визначено оптимальну частоту (60 - 75 Гц), за якої досягається суттєве (на 35 - 38 %) зменшення угару вуглецю та легуючих елементів при застосуванні електродів різного рівня легування (Св-08А, 12Х18Н10Т) із відповідним зростанням вмісту елементів та однорідності структури у покритті, що забезпечує підвищення в 1,5 раза міцності зчеплення покриттів з основою.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.033.05-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА448166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського