РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000784716<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Суржик Т. В. 
Науково-технічні засади підвищення енергетичної та техніко-економічної ефективності систем перетворювання енергії сонячного випромінювання : автореф. дис. ... / Т. В. Суржик; Національна академія наук України, Інститут відновлюваної енергетики. - Київ, 2021. - 43 c. - укp.

Висвітлено актуальну науково-прикладну проблему розроблення й удосконалення методів аналізу електротеплового стану фотобатарей, сонячних колекторів, фототермічних модулів і систем енергопостачання на їх основі, в яких відбуваються взаємопов'язані процеси різної фізичної природи. Створено науково обґрунтовані технічні рішення та державні нормативно-технічні документи, які в комплексі забезпечують підвищення енергоефективності та надійності. Виконано аналіз електротеплового стану фотобатарей, сонячних колекторів і фототермічних модулів на основі електродинамічних моделей процесу поглинання сонячного випромінювання з використанням системи рівнянь Максвелла, перетворених до канонічної форми рівнянь гіперболічного й параболічного типу, і за методом комплексних амплітуд одержано дані щодо просторового розподілу інтенсивності сонячного випромінювання в процесі поглинання і просторового розподілу густини об'ємного тепловиділення, які свідчать про різко неоднорідний характер розподілу цих параметрів, а також залежних від них розподілів температури та температурних градієнтів. Зазначено, що ці результати надали змогу створити нові тепловідводи з композиційних матеріалів для фотобатарей і сонячних колекторів. За методологією І. Пригожина з урахуванням експериментальної залежності характеристик активних елементів, зокрема електричної провідності, від температури та просторових координат виконано аналіз умов нестійкості низки взаємопов'язаних процесів (теплових, електротеплових, термодифузійних тощо) стосовно можливості формування просторово неоднорідних структур і виникнення автоколивальних у часі режимів, які призводять до деградації характеристик функціональних матеріалів і відповідно до зменшення надійності та ресурсу базового обладнання. Для систем "фотобатарея - автономне навантаження" різного типу (активний опір, двигуни постійного струму тощо) з урахуванням нелінійності вольт-амперних характеристик визначено умови максимального використання електричної потужності фотобатарей у навантаженні. Одержані результати було використано для розроблення 18 державних стандартів України в галузі сонячної енергетики.


Індекс рубрикатора НБУВ: З252.83 + З637

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА448377 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського