РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000784836<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дідківська Г. В. 
Кримінологічні засади участі України в міжнародній системі запобігання злочинності : автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.08 / Г. В. Дідківська; Університет державної фіскальної служби України. - Ірпінь, 2020. - 39 c. - укp.

Здійснено ретроспективний аналіз виникнення та розвитку кримінологічних засад участі України в міжнародній системі запобігання злочинності. З'ясовано, що воно пройшло тривалий і складний шлях становлення від договірно-правової форми до комплексної спільної діяльності, яка зумовлює сучасний стан і тенденції розвитку співпраці в цій сфері. Запропоновано авторське визначення поняття міждержавної кримінологічної безпеки як соціальної організаційно-правової концепції незалежного самостійного існування держав між собою, що проявляється у вигляді гарантування безпечного співіснування. Досліджено історичні аспекти значення України у запобіганні міжнародній злочинності, організаційно-правові засади участі України в міжнародній системі запобігання злочинності. Визначено рівні запобігання злочинності: глобальний - запобігання міжнародній злочинності шляхом вироблення уніфікованих соціально-правових заходів, сприйнятих усіма державами; міжконтинентальний - забезпечення запобігання злочинності на основі подібних ідеологій; загальноєвропейський - розробка єдиного правового механізму взаємодії політико-правових систем окремих європейських держав; міждержавний - як взаємодія міждержавних програм запобігання злочинності. Напрацьовано пропозиції щодо вдосконалення правового регулювання й організаційного забезпечення спільної діяльності суб'єктів міжнародного співробітництва у запобіганні злочинності, участі України в міжнародній системі запобігання злочинності, які включають вироблені автором заходи щодо їх здійснення (підготовка проєктів конвенцій, відповідних законопроєктів, внесення змін до чинного внутрішнього кримінального та тісно пов'язаного з ним кримінального процесуального і кримінально-виконавчого законодавства, коригування правозастосовної практики тощо). У цьому руслі запропоновано модель Меморандуму "Про кримінологічну безпеку держав" і концептуальні положення, що містяться в науковому дослідженні. Аргументовано висновок про те, що кінцевим підсумком усіх перерахованих зусиль було б досягнення такого ступеня співпраці в цій сфері, при якій вона на основі прогнозування, програмування, взаємодії і координації дій отримала б якісно новий стан і перетворилася б у спільну діяльність - міжнародну систему запобігання злочинності. Це система, яка ґрунтується на єдиній у цілях і завданнях, формах і методах, заснована на загальновизнаній договірно-правовій базі й уніфікованому національному законодавстві кожної держави-учасниці, що включає налагоджену систему суб'єктів запобігання на всіх рівнях і напрямах цієї діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР) + Х916.81

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА445065 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського