РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000784876<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ковач А. І. 
Професійна орієнтація учнів у музейно-освітньому середовищі Закарпаття (20-ті р. XX - початок XXI століття) : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / А. І. Ковач; Рівненський державний гуманітарний університет. - Рівне, 2021. - 20 c. - укp.

Розвиток і становлення профорієнтації системно подано як процес, що відбувався впродовж таких етапів, як: доіндустріальний, постіндустріальний, інформаційний. Схарактеризовано чинники розвитку системи професійної орієнтації у змісті кожного етапу. Унаслідок аналізу поняттєвого апарату дослідження визначено музейно-освітнє середовище як сукупність компонентів – музейного довкілля, музейно-освітнього процесу, суб’єктів (учитель та учні) музейно-освітньої комунікації у музейно-освітньому процесі, музейно-освітньої взаємодії. Схарактеризовано поняття "музейно-освітнє середовище Закарпаття", виокремлено різні за тривалістю і динамікою етапи його розвитку: домузейний, становлення музейної справи, розвитку (чехословацький період), занепаду (угорський період), відродження (радянський період), оновлення (період незалежності), трансформації (сучасний період). Розкрито історичні особливості становлення культурного тла (фону) дослідження. Виявлення можливостей використання історичного досвіду профорієнтації учнів у музейно-освітньому середовищі Закарпаття сприяло розробленню моделі профорієнтації учнів. Висвітлено особливості функціонування постійно діючого віртуального комплексу "Музей професійної орієнтації", який застосовують і під час навчання дисциплін природничо-наукового циклу, й у гуртковій, позакласній і позашкільній роботі з учнями. За результатами експериментальної роботи, проведеної у два етапи, констатовано, що новітні засоби професійної орієнтації учнів, до яких зараховано інноваційне музейно-освітнє середовище, яким є "Музей професій", мають значні переваги у використанні та перспективи щодо подальшої профорієнтаційної роботи з учнями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.351.69 г(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА448502 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського