РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000784945<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Подлужний С. Г. 
Вплив нейрогуморальних факторів на перебіг пароксизмальної фібриляції передсердь у хворих із ішемічною хворобою серця у поєднанні з гіпертонічною хворобою : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / С. Г. Подлужний; Дніпропетровська медична академія Міністерства охорони здоров'я України, Інститут гастроентерології. - Дніпро, 2021. - 20 c. - укp.

Увагу приділено розробці моделі стратифікації ризику рецидиву пароксизмальної фібриляції передсердь у пацієнтів з ішемічною хворобою серця у поєднанні з гіпертонічною хворобою шляхом визначення клініко-функціональних особливостей пацієнтів, аналізу медіаторів ренін-ангіотензин-альдостеронової системи ( РААС) і симпато-адреналової системи, показників ендотеліальної функції та внутрішньосерцевої гемодинаміки. Уперше у роботі встановлено роль медіаторів РААС (ангіотензин II, альдостерон) у зіставленні з поліморфізмами генів, що її регулюють (AGTR1, AGT) серед пацієнтів з пароксизмальною формою фібриляції передсердь із ішемічною хворобою серця у поєднанні з гіпертонічною хворобою та визначено їх предикторну цінність щодо прогнозування рецидиву аритмії. За результатами мультиваріантної моделі логістичної регресії щодо рецидиву аритмії незалежним предиктором у хворих з пароксизмальною формою фібриляції передсердь із ішемічною хворобою серця у поєднанні з гіпертонічною хворобою достовірно виявлено ангіотензин II з чутливістю 58,33 % та спеціфічностю 76,47 %, при цьому при рівні вище 827,78 пг/мл збільшується відносний ризик рецидиву аритмії в 2,53 рази, а при поєднанні з алельним геном С поліморфізму А1166С відносний ризик збільшується у 2,95 рази. З'ясовано, що порущення ендотеліальної функції, за сумою метаболітів оксиду азота, відбувається поступово зі збільшенням класу EHRA. Найменшим значення NO2 + NO3 достовірно було у підгрупі III класу EHRA і склало 16,28 [14,06 ; 17,81] мкмоль/л. Виявлено значимі достовірні зворотні зв'язки між наступними показниками: рівнем NO2 та ангіотензина II (R = -0,21, p < 0,05), рівнем NO3 та ангіотензина II (R = -0,23, p < 0,05), рівнем NO2 + NO3 та ангіотензина II (R = -0,30, p < 0,05). Визначено, що більш виражене достовірне зниження, за період спостереження 6 місяців, ризику аритмії, відбулося у хворих з С алелем поліморфізму А1166С, які застосовували комбіновану терапію з лозартаном. Дістало подальшого розвитку вивчення змін показників внутрішньосерцевой гемодинаміки під впливом лікування за період спостереження 6 місяців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.109-3 + Р410.030-37 + Р410.11-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА448572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського