РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000784976<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Баранов І. Р. 
Процеси гідродинаміки і твердіння при одержанні тонкого листа методом двовалкового розливання сплавів на основі заліза та алюмінію : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.16.02 / І. Р. Баранов; Національна академія наук України, Фізико-технологічний інститут металів та сплавів. - Київ, 2020. - 24 c. - укp.

Увагу приділено розробці методу розрахунку та прогнозування фізико-технологічних параметрів двовалкової розливки-прокатки тонкого листа із залізовуглецевих та алюмінієвих сплавів з урахуванням особливостей гідродинаміки і твердіння для забезпечення стійкого технологічного процесу. Встановлено, що основна загальна проблема низької стабільності технологічного процесу двовалкової розливки-прокатки промислового одержання якісного тонкого металопрокату обумовлена високою динамікою та взаємозалежністю фізико-гідродинамічних і механічних параметрів, які визначаються закономірностями теплофізичних і гідродинамічних процесів, що відбуваються у міжвалковому просторі установки двовалкового розливання. В основі методу розрахунку та прогнозування фізико-технологічних параметрів двовалкової установки покладено визначення положення границі зони кристалізації-деформації у міжвалковому просторі з урахуванням гідродинамічних і теплофізичних особливостей формування металевої кірки на поверхні валків-кристалізаторів. За допомогою фізичного моделювання та співставлення результатів із математичною моделлю одержано надійний метод аналізу та дослідження гідродинамічних процесів, що відбуваються у міжвалковому просторі. Встановлено наявність двох характерних зон циркуляції, нерівномірність розподілення течії розплаву у міжвалковому просторі та виникнення зворотної течії на поверхні меніску (ɑ ≥ 20 °), швидкість якої зростає зі збільшенням діаметру валків і кута меніску. Для визначення положення точки змикання фронтів кристалізації відносно вісі валків-кристалізаторів уперше, на основі наявних експериментальних даних, розраховано коефіцієнти швидкості кристалізації в умовах двовалкової розливки-прокатки для алюмінію К = 7,4 мм / сек0,5 та сталі К = 4,2 мм / сек0,5, які значно перевищують коефіцієнти кристалізації цих металів для зливків. Математично описано залежність границі текучості залізовуглецевих і легованих сталей від температури в інтервалі "солідус - ліквідус". Одержані математичні залежності дають можливість моделювати поведінку металу при двовалковому розливанні й інших процесах безперервного лиття. Результати досліджень використано для експериментальних плавок на двовалковій ливарній машині (ФТІМС НАН України, м. Київ). Уперше визначено особливості формування листового прокату з алюмінієвих сплавів Д16, В95, АМг6, з широким інтервалом кристалізації ( ≥ 100 °C).


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.5-1 + К222.043 + К233.104.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА445101 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського