РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000784986<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кравчук В. М. 
Трансректальна біопсія під ультразвуковим наведенням із використанням еластографії зсувної хвилі в диференційній діагностиці хронічного простатиту та новоутворень передміхурової залози : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.06 / В. М. Кравчук; Національна академія медичних наук України, Інститут урології. - Київ, 2020. - 20 c. - укp.

Увагу приділено покращенню якості диференційної діагностики найбільш поширених хвороб передміхурової залози (ПЗ) шляхом включення до методів комплексного обстеження пацієнтів визначення пружності її тканини за допомогою еластографії зсувної хвилі (ЕЗХ), яка забезпечує максимальну візуалізацію осередків ураження та дозволяє кількісно і якісно їх охарактеризувати. Визначено оптимальну величину порогового значення пружності тканини ПЗ при доброякісній гіперплазії (ДГПЗ), хронічному простатиті (ХП), раку передміхурової залози (РПЗ). Ймовірність шансів виявлення характеру патологічного процесу в ПЗ достовірно зростає від методу та досягає максимальних величин у разі комплексного використання В (режим сірої шкали) + ЕД (енергетичний доплер) + ЕЗХ. Найбільшими показники ефективності були при РПЗ, що набуває особливого значення з огляду на можливість покращити якості діагностики з виявленням патології на ранній стадії, а разом з цим - забезпечити адекватне лікування. Об'єктивно підтверджено, що ЕЗХ дає якісно нову інформацію про стан пружності тканини ПЗ, яка залежить від патологічного процесу. Зазначено, що притаманні методу швидкість, неінвазивність, відсутність променевого навантаження обґрунтовують використання його в диференційній діагностиці хвороб ПЗ, особливо на ранніх стадіях захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-4 + Р569.696.2-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА445111 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського