РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000785165<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Білокопитова Н. І. 
Феномен соціальності в тюркському світі: соціально-філософський аналіз : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.03 / Н. І. Білокопитова; Житомирський державний університет імені Івана Франка. - Житомир, 2021. - 16 c. - укp.

Досліджено ґенезу філософського та соціально-гуманітарного осмислення феномена соціальності у тюркському світі, розвиток уявлень про еволюцію тюркського світу як "буття-разом", спів-буття відмінності та множинності. Аргументовано, що феномен тюркської соціальності виступає своєрідною об'єднуючою філософією та ідеологією різних тюркських народностей, які створили самостійні державно-політичні структури і певною мірою залишаються незалежними світовими акторами. Розглянуто соціокультурну трансформацію феномену тюркська соціальність в ідеологічній матриці "Схід - Захід", що задається постмодерним культурним поліцентризмом. Охарактеризовано проблеми самоідентифікації тюркських народів, особливості їхнього геополітичного, людського і культурного самовизначення. Досліджено соціальну структуру суспільств тюркського світу та охарактеризовано специфіку формування її через аналіз політичної, економічної і духовної сфер буття тюркських народів. Виокремлено соціальні якості тюрків, які відображають особливості устрою тюркської державності в умовах сучасного націєгенезу: манасовість і пасіонарність. Визначено, що соціальна система самозбереження та виживання тюркських народів будувалася за схемою: сім'я – рід – плем'я – суспільство – людство. Виявлено принципи і проблеми рівноправної інтеграції тюркських держав у глобальну архітектоніку світу. Підкреслено, що формування та інтеграція в глобальний світ тюркської ідеї відбувається на тлі загального ослаблення традиційних зв'язків між поколіннями, що призводить до втрати спадкоємності поколінь, до моральної деградації сучасних тюркських суспільств. Досліджено специфіку україно-тюркських відносин. Охарактеризовано ідентифікаційні особливості тюркської та української ментальності, здійснено порівняльний аналіз культури, соціуму та цінностей українського та тюркських суспільств, пов'язаних з економічним та глобалізаційним розвитком і виходом на світову арену держав тюркського ареалу та України. Визначено детермінанти оптимізації україно-тюркського діалогу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(5)6 + Ю6(5)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА448687 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського