РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000785318<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дойков Д. М. 
Спектроскопія дифузних середовищ у γ- та оптичному діапазонах : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.03.02 / Д. М. Дойков; Одеський національний університет імені І. І. Мечникова. - Одеса, 2021. - 32 c. - укp.

Представлено підсумки вивчення дифузного середовища молодих оболонок наднових (МОН) та активних ядер галактик (АЯГ), яке проводилося починаючи із запуску супутника Compton до закінчення космічної місії Fermi на основі систематизованих каталогів спостережень γ-випромінювання для будови як синтетичних спектрів, так і для одержання фізичних характеристик вказаних об'єктів. Розглянуто коло задач і розраховано спектроскопічні властивості розрідженого міжзоряного та навколозоряного середовища, яке знаходиться під дією щільних потоків космічних променів (КП) і жорстких квантів від радіоактивного розпаду. На прикладі МОН ІІ типу одержано зв'язок між проявами дифузного середовища в γ- та оптичному спектрах. Побудовано теоретичну та напівемпіричну позитронну γ-спектроскопію розріджених газів у полі жорсткого випромінювання від КП або радіоактивних розпадів. Одержано спектроскопічні параметри атомів низькотемпературної плазми (НТП) на основі оже-спектроскопії, які зазнають зіткнень із високоенергійними КП та уламками ядерного розпаду. Запропоновано нову теорію формування індукційних γ-спектрів ядерного походження у розглянутих середовищах як новий засіб одержання хімічного складу дифузної речовини та її сепарації на газову і пилову складову. Розглянуто фізичні особливості формування пилу й існування газового компонента в МОН та АЯГ. Всі згадані фізичні задачі розглянуто з використанням значної кількості емпіричних супутникових вимірювань, особливо з місії Fermi.


Індекс рубрикатора НБУВ: В665.7 + В677 + В387

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА448980 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського