РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000785585<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Остапенко Ю. Ю. 
Оптимізація профілактики судинних порушень у дітей з дисплазією сполучної тканини та радіаційно обтяженим анамнезом внаслідок аварії на ЧАЕС : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / Ю. Ю. Остапенко; Національна академія медичних наук України, Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О. М. Лук'янової. - Київ, 2020. - 22 c. - укp.

Встановлено, що діти з ДСТ мали зміни з боку серцево-судинної системи у 3,38 рази частіше, ніж діти без клінічних ознак ДСТ. Виявлено, що у дітей з ДСТ з зони радіаційного контролю існує тенденція до зменшення вмісту β-ліпопротеїдів в сироватці крові та спостережені суттєво більші значення вмісту L-аргініну та оксиду азоту в сироватці крові. Визначено, що найбільш інформативним серед біохімічних маркерів ендотеліальної дисфункції у дітей з ДСТ є вміст оксиду азоту в сироватці крові. Встановлено, що використання інноваційного інформаційно-вимірювального комплексу пульсо-кардіологічної діагностики використання є більш інформативним методом доклінічної діагностики стану серцево-судинної системи, ніж оцінка стандартної електрокардіограми. Визначено, що для виявлення і моніторингу ендотеліальної дисфункції у дітей з ДСТ достатньою є оцінка мінімальної кількості його показників (швидкоcті коливання частоти серцевих скорочень, абсолютної спектральної потужності регуляції, амплітуди пульсової хвилі та висоти інцизури сфігмограми). Розкрито взаємозв’язок між з клінічними проявами судинних порушень і показниками ендотеліальної дисфункції та ліпідного обміну в групах обстежених дітей, які негативно змінюються у дітей з ДСТ. Виявлено більш низький вміст вітаміну Д у дітей з ДСТ. Доведено, що призначення препаратів вітаміну Д дітям з ДСТ сприяє зростанню його вмісту в крові, зменшенню частоти виявлення клінічних проявів порушень серцево-судинної системи, нормалізації електрофізіологічних та біохімічних маркерів ендотеліальної дисфункції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.2 + Р251.254.2 + Р733.418.1 + Р361

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА445467 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського