РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000785634<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кузнецова М. О. 
Механізми впливу незбалансованого харчування та хронічного стресу на морфофункціональний стан печінки вагітних щурів та їх потомства : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / М. О. Кузнецова; Харківський національний медичний університет. - Харків, 2021. - 22 c. - укp.

Дисертація присвячена визначенню негативного впливу раціону з надлишком і дефіцитом поживних речовин, та хронічного стресу, а також встановленню механізмів ураження печінки в системі мати - плід, шляхом дослідження її морфофункціонального стану, показників, які характеризують стан білкового (ЗБ і білкові фракції), ліпідного (ЛПНЩ, ЛПДНЩ, ЛПВЩ, ХС, ТГ, ІА, фракційний склад ліпідів печінки), вуглеводного (глюкоза сироватки, глікоген у печінці) обмінів, активності індикаторних "органоспецифічних" ферментів і рівня КТ у сироватці крові. В усіх тварин визначали порушення морфофункціонального стану печінки, найбільший ступінь яких був при хронічному стресі та дефіциті поживних речовин. Виявлені структурно-функціональні зрушення мали найбільш суттєвий характер в печінці щурів-матерів у вигляді вираженої дискомплексації балочно-радіарної будови, білкової дистрофії гепатоцитів, проліферації строми портальних трактів, зростанням СПІ, підвищенням регенераторної активності органа, порушенням ендотеліального покриву капілярів, центральних вен і більш крупних судин, з формуванням "голих зон". Окрім цього, визначали порушення ліпідного обміну, що супроводжувалося значним підвищенням ІА, а також показників вуглеводного обміну (гіперглікемія) та зростанням рівня КТ. У потомства структурні пошкодження виявлялись значними паренхіматозними втратами, проліферацією стромального компоненту та пригніченням функціональної активності гепатоцитів, а також порушеннями ліпідного та вуглеводного обміну, які спостерігали переважно в групах новонародженого та одномісячного потомства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.116.3 + Р716.216

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА448456 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського