РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000785636<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Анчев А. С. 
Тіол-дисульфідний обмін в тонкій кишці покоління, отриманого від опромінених щурів : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / А. С. Анчев; Харківський національний медичний університет. - Харків, 2021. - 24 c. - укp.

На підставі проведених комплексних досліджень вперше одночасно визначено стан білкової і небілкової частин тіол-дисульфідної системи на різних етапах онтогенезу нащадків радіаційно уражених щурів. Визначено динаміку зрушень концентрації білкових і небілкових сульфгідрильних, дисульфідних груп, співвідношення сульфгідрильних до дисульфідних груп у різні вікові періоди у тонкій кишці щурів як за фізіологічних умов, так і за умов змодельованого радіаційного ураження. Встановлено, що за фізіологічних умов тіол-дисульфідна система тканин тонкої кишки характеризується високим вмістом білкових і небілкових сульфгідрильних груп, високим редокс-потенціалом білкових молекул. Показано, що адаптація до нових умов навколишнього середовища у новонароджених інтактних щурят супроводжується активацією тіолзалежних систем неспецифічної резистентності. Виявлено, що у інтактних тварин у постнатальному розвитку відбувається поступове зниження вмісту білкових і небілкових SN-груп у тканинах тонкої кишки, надалі їх вміст збільшується і зберігається на певному рівні впродовж більшої частини життя. Встановлено, що з початком статевого дозрівання вміст сірковмісних функціональних груп у тканинах тонкої кишки самців і самок суттєво відрізняється, що свідчить про статеву диференціацію тіол-дисульфідної системи. Самцям притаманний більш високий вміст білкових SN-груп, самкам - білкових SS-груп у тканинах тонкої кишки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.3 + Р413.3 + Р415.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА448458 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського