РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000785810<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Панченко Ю. С. 
Грибні хвороби вівса та заходи обмеження їх розвитку в Правобережному Лісостепу України : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.11 / Ю. С. Панченко; Харківський національний аграрний університет імені В. В. Докучаєва. - Харків, 2020. - 24 c. - укp.

Вирішено актуальну проблему прогностичного моделювання розвитку грибних хвороб вівса посівного й оптимізації їх ефективного контролю з урахуванням екологічної безпеки в Правобережному Лісостепу України. Визначено, що сортові особливості вівса посівного (плівчастість і голозерність) впливають на формування структури фітопатоценозу. Домінуючі хвороби вівса плівчастого борошниста роса (питома частка 28,8 %); звичайна коренева гниль (19,9 %); червоно-бура плямистість (17,7 %); септоріоз (16,8 %). В патоценозі вівса голозерного домінують: борошниста роса (33,6 %) і червоно-бура плямистість (25,7 %). Доведено, що формалізовані регресійні моделі залежності розвитку хвороб від абіотичних чинників (r 0,50 - 0,92) можуть бути використані для оперативного прогнозування розвитку фітоінфекції. Визначено рівень інфікованості зерна вівса посівного патогенами грибної етіології; рівень впливу передпосівного знезараження насіння на посівні якості насіння та динаміку розвитку хвороб впродовж періоду вегетації культури. Встановлено технічну та господарську ефективність застосування хімічних і біологічних препаратів за різних способів їх застосування відповідно: технічна ефективність протруйників до 76,7 % і 67,2 %; фунгіцидів за дворазового обприскування посівів до 77,4 % і 73,2 %. Збережений урожай становить 0,56 – 1,27 т/га. Зазначено, що за інтегральним ступенем небезпеки досліджувані хімічні пестициди екологічно помірно (Сн 4 – 5) та мало небезпечні сполуки (Сн 6), a екологічний ризик застосування окремих досліджуваних препаратів та різних їх комбінацій не перевищує малонебезпечної межі (АЕТІ < 1).


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.125.07 + П478.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА445727 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського