РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000786017<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сєміонова К. А. 
Чутливість еритроцитів ссавців до охолодження, дегідратації та регідратації при дії гліцерину та модифікаторів : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.19 / К. А. Сєміонова; Національна академія наук України, Інститут проблем кріобіології і кріомедицини. - Харків, 2020. - 21 c. - укp.

Уперше досліджено в порівняльному аспекті постгіпертонічний шок еритроцитів людини і тварин (щур, свиня та кролик). Показано, що осмоляльність середовища дегідратації та тривалість інкубування клітин у ньому визначають рівень гемолізу еритроцитів ссавців при подальшому перенесенні до середовища регідратації. Встановлено, що серед усіх досліджуваних еритроцитів ссавців максимальну стійкість до дії постгіпертонічного шоку мають еритроцити кролика, а мінімальну - клітини щура. Показано антигемолітичну активність глюкози за умов постгіпертонічного шоку еритроцитів ссавців. Зазначено, що глюкоза у високій концентрації (5 %) дозволяє знизити рівень постгіпертонічного гемолізу еритроцитів людини та щура (37 і 0 °С), а також клітин кролика (37 °С). Глюкоза у низькій концентрації (0,6 %) чинить антигемолітичний ефект тільки за умов постгіпертонічного шоку еритроцитів людини (0 °С). Уперше встановлено антигемолітичну активність мембранотропної сполуки хлорпромазину під час дії постгіпертонічного шоку на еритроцити (0 °С). Показано, що для реалізації антигемолітичного ефекту хлорпромазин має бути присутнім на етапі регідратації та відсутнім на стадії попередньої обробки клітин. Хлорпромазин проявляє максимальну антигемолітичну активність (72,4 ± 5,0 %) при використанні в ефективній концентрації 600 мкмоль / л за 0 °С. Уперше досліджено стійкість еритроцитів, що збереглися після сумісної дії хлорпромазину та постгіпертонічного шоку (0 °С), до нагрівання та механічного стресу. Еритроцити людини, які збереглись у результаті сумісної дії постгіпертонічного шоку та хлорпромазину в концентрації 180 мкмоль / л (0 °С), є стійкими до подальшої дії нагрівання та механічного стресу. У разі використання хлорпромазину в концентрації 600 мкмоль / л відповідні клітини стійкі лише до дії механічного стресу. Вперше виявлено високу ефективність хлорпромазину на етапі видалення кріопротектора з розморожених еритроцитів після їх заморожування до -196 °С під захистом гліцерину (кінцева концентрація 15 %). При перенесенні еритроцитів до першого фізіологічного розчину хлорпромазин у концентрації 180 мкмоль / л проявляє антигемолітичну активність на рівні 63,6 ± 7,8 %, у концентрації 600 мкмоль / л - 72,7 ± 6,7 %. У зв'язку з цим порівняно та продемонстровано відповідність результатів впливу хлорпромазину на чутливість еритроцитів до дії постгіпертонічного шоку та при видаленні гліцерину з розморожених еритроцитів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.241*716-636-601.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА446074 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського