РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000786091<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Забудський О. В. 
Профілактика післяопераційних ускладнень у хворих з субмукозною лейоміомою матки після гістероскопії : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / О. В. Забудський; Національний медичний університет імені О. О. Богомольця. - Київ, 2020. - 20, [1] c. - укp.

Розкрито питання профілактики інтраопераційних і післяопераційних ускладнень у пацієнток з субмукозною лейоміомою матки при гістерорезектоскопії. Зазначено, що на догоспітальному етапі, за 28 днів до гістерорезектоскопії, проведено обстеження пацієнток шляхом трансвагінального ультразвукового, соноеластографічного та допплерометричного досліджень. Визначено особливості якості життя досліджуваних жінок. Залежноі від обраної тактики, жінкам, які отримували запропонований діагностично-лікувальний комплекс, виконувалось поглиблене дослідження піхвового біоценозу (Фемофлор-скрін) та призначалась патогенетично-обумовлена санація статевих шляхів. З метою зменшення розмірів лейоматозних вузлів та профілактики кровотечі жінкам основної групи призначали однократне введення триптореліну ацетату 3,75 мг. В подальшому, через 28 днів, на етапі гінекологічного стаціонару, з метою контролю стану лейоматозних вузлів проводилось повторне трансвагінальне, соноеластографічне та допплерометричне обстеження. Безпосередньо перед оперативним втручанням, за 15 хвилин, жінкам основної групи призначалось парацервікальне введення терліпресину ацетату 0,2 мг та застосування модифікованого FTS-алгоритму. Розроблено та впроваджено комплексну двоетапну підготовку жінок з субмукозною лейоміомою матки до гістерорезектоскопії, яка дозволяє зменшити кількість інтраопераційних та післяопераційних кровотеч, інфекційно-запальних та анестезіологічних ускладнень, а також дозволяє суттєво зменшити рівень травматизації матки та пізніх ускладнень після гістерорезектоскопії. Зазначено, що результати проведених досліджень підтверджуються більш високою оцінкою якості життя у пацієнток, які отримували запропонований діагностично-лікувальний комплекс.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1 + Р715.744-87

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА446149 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського