РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000786110<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Курбатова І. С. 
Прокурор як суб'єкт забезпечення прав особи у кримінальному судочинстві : автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.09 / І. С. Курбатова; Університет державної фіскальної служби України. - Ірпінь, 2020. - 38 c. - укp.

Cформульовано ряд доктринальних положень, висновків і рекомендацій, що мають важливе теоретичне та практичне значення. У ході дослідження здійснено теоретичне узагальнення та нове вирішення наукової проблеми, що стосується прокурора як учасника кримінального процесу та його участі у забезпеченні прав особи під час кримінального судочинства. Вперше визначено й обгрунтовано три рівні забезпечення прокурором захисту прав і свобод особи у кримінальному процесі залежно від ступеня важливості та пріоритетності цілей, яким за основними рисами відповідають рівні правозахисної діяльності прокурора. Здійснено аналіз наукових досліджень участі прокурора у кримінальному процесі з позиції забезпечення прав особи під час кримінального провадження, розроблено теоретичну модель нормативно-правових, кримінальних процесуальних та організаційних засад участі прокурора щодо забезпечення прав, свобод та законних інтересів особи у кримінальному судочинстві. Запропоновано й обгрунтовано авторське визначення поняття "кримінальне переслідування" з позиції діяльності прокурора від імені держави і в інтересах суспільства, що полягає у доведенні перед судом обвинувачення з метою забезпечення невідворотності кримінального покарання винної у вчиненні кримінального правопорушення особи. Сформульовано концептуальні засади участі прокурора у кримінальному процесі, який виступає гарантом прав і свобод потерпілого, а також інших учасників кримінального провадження, тобто здійснює правозахисну функцію. Визначено зміст правозахисної функції прокурора під час перегляду судових рішень судом апеляційної інстанції, сутність якої полягає у захисті й відновленні порушених прав особи, інтересів держави і суспільства, оскільки прокурор є одним з не багатьох (поряд з потерпілим та його представником) суб'єктів, а у провадженнях, в яких відсутній потерпілий, - єдиним суб'єктом, якому дозволено в апеляційній скарзі вимагати скасування вироку. Напрацьовано пропозиції щодо вдосконалення комплексного механізму відшкодування потерпілому завданої шкоди у випадку звільнення від відбування покарання з випробуванням; нормативно-правового регулювання умовно-дострокового звільнення засудженого від відбування покарання за умови повного відшкодування збитків потерпілому; змісту нормативно-правових та функціонально-процесуальних засад діяльності прокурора як учасника кримінального процесу під час підтримання державного обвинувачення в суді; концептуальних засад взаємодії слідчого та прокурора під час досудового розслідування кримінальних проваджень. Зроблено висновки щодо основних проблем, що виникають під час діяльності прокурора як суб'єкта забезпечення прав особи у кримінальному провадженні, та запропоновано конкретні шляхи їхнього вирішення шляхом доповнення й уточнення норм законодавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)12

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА446168 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського