РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000786136<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дудченко Н. О. 
Магнітне упорядкування, перетворення та застосування високодисперсних оксидів та гідроксидів заліза різного походження : автореф. дис. ... д-ра геол. наук : 04.00.20 / Н. О. Дудченко; Національна академія наук України, Інститут геохімії, мінералогії і рудоутворення імені М. П. Семененка. - Київ, 2020. - 47 c. - укp.

Досліджено властивості оксидів та гідроксидів заліза різного походження (біогенних, природних та синтетичних), закономірності їх фазових перетворень, та їх застосування. Визначено магнітне упорядкування феригідриту в біологічних тканинах, визначено умови формування азотвмісного радикала в гідроксилаптиті. Розроблено методи створення аналогів біогенних оксидів та гідроксидів заліза, створено низку органо-мінеральних нанокомпозитів та показано, що їх характеристики подібні до біогенних утворень. На основі синтезованих нанокомпозитів створено структури "магнітні нитки", які є аналогами біогенних структур, що містять наномагнетит. Виявлено ефект "мільтирезонансу" при поглинанні біогенними та синтетичними оксидами заліза електромагнітних хвиль з частотою 9,5 ГГц. Запропоновано ймовірний шлях утворення нанорозмірних магнітовпорядкованих частинок в високомінералізованих тканинах. Досліджено аномальні динамічні ефекти, що виникають під впливом сильного резонансного мікрохвильового поля в зразках біогенного наномагнетиту та запропоновано модель якісної інтерпретації можливих механізмів цього ефекту. Досліджено фазові перетворення слабомагнітних мінералів на сильномагнітні в сухому, водному та газоподібному середовищах, запропоновано їх механізми. Розроблено ідеологічні принципи на основі яких створено обладнання для перетворення структури та магнітних властивостей слабомагнітних мінералів на сильномагнітні мінерали з подальшою магнітною сепарацією за допомогою якого отримано високоякісні залізорудні концентрати з техногенної залізорудної сировини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д451.21-443 + В377.3,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА445947 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського